logo

reklam

HABER TURU

HABER TURUVali Işık Müzeyi Gezdi
Amasya Valisi Salih Işık
Müzede sergilenen bulgular tarihe ışık tutuyor
Amasya valisi Salih Işık, Amasya’nın Anadolu Medeniyetlerinin kapısı, uygarlıkların merkezi olduğunu belirterek, 8500 yıllık tarihe uzanan Amasya Arkeoloji Müzesi ilimiz kültürü ve turizmi açısından değerlidir. Amasya Arkeoloji Müzesi ilimizin tanıtılması açısından çok önemli bir yer tutmaktadır. Müzede sergilenen bulgular tarihe ışık tutuyor” dedi.
Vali Işık, Tarihimize ve tarihi mekanlarımıza, kültürümüze ve kültürel mekanlarımıza verdiğimiz önem bizim aynı zamanda ülke olarak, millet olarak gelişmişlik seviyenizi gösterir. Amasya’yı bu bakımdan tebrik ediyorum. İnşallah bu tür mekanların sayısı artar ve geçmişimizle, tarihimizle, kültürümüzle barışık bir şekilde geleceğimizi inşa ederiz” diye konuştu.

Bakır Kablo Hırsızları Tutuklandı
Amasya’da elektirik kablo hırsızlığından gözaltına alınan 3 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Amasya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Oluzhöyük mevkiinde devriye görevi sırasında 19 plakalı şüpheli bir araç gördü. Jandarma ekipleri aracı kontrol etmek için yaklaştığında 3 kişi telaşlı bir şekilde araca binerek Göynücek İlçesi’ne doğru kaçmaya başladı. Aracın yakalanması için Göynücek İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi verildi. Araç ilçe girişinde polis ekipleri tarafından durduruldu.
Yapılan kimlik kontrollerinde araçtaki kişilerin Z.Ö., M.D. ve A.Ç. olduğu ve araç içerisinde kablo hırsızlığında kullanılan 2 kablo kesme makası, 1 el feneri, 1 levye, 2 eldiven, 2 tornavida, 30 metre trafo kablosu ele geçirildi. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla yapılan çalışma sonucunda, şüphelilerin ilk görüldüğü yerde yapılan aramada 9 trafo ve pano arasındaki bakır bağlantı kablolarının kesildiği ve çalıların arasına gizlendiği 2 top bakır kablosu bulundu.
Gözaltına alınan kişilerin jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Z.Ö. ve M.D. tutuklandı. A.Ç. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Acılı Aileye Devletin Şefkatli Eli Uzandı
Yangında Çocuklarını Kaybeden Aile İçin Kampanya
Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde çıkan yangında 2 çocuklarını kaybeden aile için Amasya valiliğinin oluru ile Gümüşhacıköy kaymakamlığı tarafından yardım kampanyası başlatıldı.
Gümüşhacıköy Kaymakamı Hüseyin Tekin, ilk etapta ailenin acil ihtiyaçlarını karşılaması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım sağlandığını belirtti.
Devlet olarak yardıma muhtaç vatandaşların her zaman yanında olduklarını vurgulayan Tekin, “Yangında hayatını kaybeden küçük Gülay ve Sudenaz Karakaya’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Aileye de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Biz sosyal devlet anlayışına göre vatandaşımıza hizmeti amaçlıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyiz. İvedilikle ailenin ihtiyaçlarını belirleyip tüm sıkıntılarını gidereceğiz.” dedi.

Taşova’da Toplu Açılış Sevinci
Amasya’nın Taşova ilçesinde doğalgaz şebekesi, spor sahaları, bulvar ve şehir meydanı düzenlemesinin toplu açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
Taşova Belediyesince gerçekleştirilen yerel yatırımların toplu açılış törenine Amasya valisi Salih Işık ile birlikte AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Amasya valisi Salih Işık, “Her eser sahibi kendi eserini görmek ve göstermek ister. Güzellikler paylaştıkça anlam kazanır ve çoğalır. Bizler bugün Taşova halkımızın sevincini paylaşmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu hizmetlerin Taşova halkına ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şehirli olmak, şehirlerin alt ve üstyapısını, sosyal ve kültürel alanlarını imar etmekle mümkün olur. Bu anlamda Taşova’ya baktığımız zaman şehir meydanı ve Atatürk Bulvarı ile temel altyapı ve üstyapı hizmetlerinin yapıldığını memnuniyetle görmekteyiz.
Taşova Amasya’mızın güzide bir ilçesi. Önemli tarihi ve doğal güzelliklere sahip. Bunlardan en önemlileri ise Yeşilırmak ve Boraboy Gölüdür. Bu iki değere de çok önem vermekteyiz. Yeşilırmak üzerinde ciddi bir proje çalışmamız var. Ayrıca Boraboy Gölünü ilgilendiren iki önemli çalışma bulunuyor. Bu projelerle Boraboy Gölü doğa turizminde önemli bir noktaya gelecektir.” dedi.
Yaklaşık 2,5 yıl önce göreve geldiklerinde vadettikleri hizmetleri bir bir yapmaya devam ettiklerini belirten Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “Bugün yapımı tamamlanan doğalgaz şebekesi, çok amaçlı spor sahaları, bulvar ve şehir meydanının açılışını yapıyoruz. Bu hizmetlerin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle