logo

reklam

Haber Turu

Amasya Polisinden Kaçamadılar
Amasya Taşova yolu uygulama noktasında dur ihtarına uymayan bir aracın polis tarafından takibi sonucu yakalandı. Araçda bulunan 11 tavuk ve bazı aletlerin çalıntı olduğu anlaşıldı.
Geçtiğimiz gün Amasya Taşova uygulama noktasında gece yarısından sonra sabah 4’e doğru polisin dur ihtarına uymayan Çorum iline ait bir araç, polis tarafından takibe alındı. Amasya üçler kavşağında durduruldu. Araç sürücüsü ve araçta bulunan bir kişi ile birlikte iki kişi gözaltına alındı. Araçta bulunan 11 tavuk ve 1 adet su tankı, çapa makinası bulundu. Polisin sorgulaması sonucu araçta bulunan tavuklar ile birlikte diğer malzemelerin Tokat iline bağlı Niksar ilçesinden çalındığı tesbit edildi.
Gözaltına alınan iki kişi gözaltına alındı. Olay ile ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Firar Camiide Bitti
AMASYA da cezaevi firaririsi camii çıkışında gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Amasya’da cezaevi firarisi Atilla K. cuma namazı için gittiği Hacı Tevfik Efendi camiide Emniyet Asayiş Şube Müdürü ve ekibi önünde saf tutunca yakayı ele verdi. Polisin camide ön saflarında cuma namazı kılan cezaevi firarisi Atilla K. yi fark etti. Camii çıkışında gözaltına alınan Atilla K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eski Muhtar Canavar Kurbanı
Amasya’nın Göynücek ilçesine bağlı Şarklı köyü önceki muhtarı Hüseyin Öksüz (60) trafik kazanda hayatını kaybetti.
Göynücek ilçesi Şarklı köyü önceki muhtarı Hüseyin Öksuz’ün muhtarlık mühürünü teslim etmek için çıktığı yolda, Amasya’nın kapıkaya köyü mevkkinde yol kenarında duran Tır’a çarpması sonu meydana gelen trafik kazasında ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Öksüz, burada tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
kaza ile ile ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

ELEKTRİKTE TÜKETİCİYE YANSIYAN BİR ZAM YOK
YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, 2019 yılı 2. Çeyreği için EPDK tarafından açıklanan tarifelere göre nihai tüketicilere uygulanacak olan fiyatlarda herhangi bir zammın olmadığını söyledi.
Akşam, “2019 Nisan – Mayıs – Haziran dönemleri için belirlenen elektrik tarifeleri Nisan ayı başı itibariyle Kurum tarafından yeniden belirlenmiştir. İlan edilen fiyatlar incelendiğin de görüleceği üzere nihai tüketicilere uygulanacak olan elektrik fiyatlarında önceki döneme göre herhangi bir artış olmamıştır” dedi..
YEPAŞ’ın yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere elektrik fiyatlarını oluşturan çok sayıda unsur söz konusudur. Bunlardan bazıları dönemsel olarak artış yönünde, diğer bazıları ise azalış yönünde değişebilmektedir. 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik fiyat bileşenlerinde bazı değişmeler olmakla birlikte vergi fon ve paylar dâhil nihai fiyatlarda yani tüketiciye yansıyan fiyatlarda herhangi bir değişiklik veya zam kesinlikle söz konusu değildir.
Belirtilen durumu kamuoyuna bir tablo ile açıklamak gerekirse; müşterilerimiz 100 kWh elektrik tüketimi için;
Mesken aboneliklerinde 54 TL
Ticarethane aboneliklerin de 71 TL
Sanayi aboneliklerin de 60 TL ödemeye devam edeceklerdir” denildi.
ELEKTRİĞE YÜZDE 37 ORANINDA ZAM YAPILDI İDDİASI KAFALARI KARIŞTIRDI
Yeni dönem de Kamu elektrik üretim şirketi olan EÜAŞ tarafından, YEPAŞ’ın da dahil olduğu Görevli Tedarik Şirketlerine satılan toptan elektrik fiyatlarında bir artışın söz konusu olduğunu ancak bu durumun nihai tüketicilere uygulanan fiyatlarla alakasının olmadığının bilinmesi gerektiği belirtildi.

Kanser için yürüdüler
Amasya’da “Kanser Haftası” etkinlikleri kapsamında yürüyüş ve bisiklet turu düzenlendi.
İl Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde vatandaşların da katılımıyla Gençlik Merkezi önünden başlayan yürüyüş ve bisiklet turu, Yavuz Selim Meydanı’nda son buldu.
İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz, erken teşhisin önemine değinerek, “Kanserde erken taramaya davet ediyorum. Kanser Erken Teşhis Tarama Merkezine, Aile Sağlığı Merkezlerine vatandaşlarımızı davet ediyorum. Yaptığımız yürüyüşe katıldığından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Herkese sağlıklı mutlu bir hayat diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Etkinlik, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan statların tanıtımının ardından sona erdi.
Etkinliğe İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ve Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay da katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle