logo

reklam
19 Ağustos 2019

Haber Turu

Amasya Barosu’da Var
Adli yıl açılış törenine katılmayacağını açıklayan baro sayısı Amasya Barosu ile birlikte 41’e yükseldi, katılan baro sayısı 3’de kaldı.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 2 Eylül’de gerçekleştirilecek Adli yıl açılış töreni için İzmir Barosu’nun ilk ret cevabının ardından Amasya Barosu’nun da içinde yer aldığı 40 baro daha Yargıtay tarafından yapılan daveti reddetti. Törene katılacak baro sayısı ise 3’e düştü.
2019-2020 adli yıl açılış töreni 2 Eylül’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek. Yargıtay da Türkiye’deki barolara törene katılmaları için davet gönderdi. Yargıtay’ın davetine 41 barodan ret yanıtı geldi. Ayrıca ret yanıtı verecek baroların sayısının artabileceği de ifade edildi.
İzmir Barosu, Yargıtay’ın davetine “Bize kalırsa, siz de o salona gitmeyin” diyerek ilk ret cevabını vermişti.
YARGITAY’dan CEVAP
Yargıtay 2 Eylül’de Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılması planlanan Adli Yıl Açılışı için gönderdiği davete olumsuz yanıt veren baroların artması üzerine yazılı açıklama yayımladı. Katılmayacağını açıklayan baroların kendi takdiri olduğu belirtilen açıklamada, “Yargıtay’ın siyasi etki altında olduğuna dair ithamlar ile başlayan bir dizi suçlamalar hiçbir insaf ve adalet ölçüsü ile bağdaşmamakta olup, üzüntüyle karşılanmıştır” denildi.
3 BARODAN KATILMA ÇAĞRISI
Törene Türkiye Barolar Birliği’nin yanısıra üç baro katılacağını açıkladı. Buna göre Elazığ, Çorum ve Rize Baroları külliyedeki törene katılacaklar.

Kazada 13 yaralı
Amasya’da Cumartesi gecesi yolcu minibüsü ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 13 kişi yaralandı. Yaralılar arasında 4 çocuk bulunuyor.
Amasya-Taşova kara yolunun Kaleçevriği mevkisinde, Veli Keskün yönetimindeki 05 KH 422 plakalı yolcu minibüsü, aynı yöne giden İsa Kanbolat’ın (22) kullandığı 05 AAS 703 plakalı otomobille çarpıştı.
Kazada, otomobil sürücüsü Kanbolat ile minibüste bulunan 12 kişi yaralandı. Yaralılar arasında bulunan 4 çocuk kazayı hafif yaralı olarak atlatırken, kazada ağır yaralanan Fadime Keskün, Yeter Çetin ve Bayram Keskün, yapılan ilk müdahalenin ardından Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefettin Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

benzin ve motorine zam gelecek
Uluslararası piyasalarda benzin ton fiyatının ve motorin ton fiyatının yükselmesi nedeniyle benzine 6 kuruş, motorine 17 kuruş zam yapılacak.
Benzin ve motorine zam göründü. Uluslararası piyasalarda yükselen ürün fiyatları, benzinde 6 kuruş, motorinde 17 kuruşluk artışı gündeme getirdi.
HAFTA BAŞINDAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK
Uluslararası piyasalarda benzin ton fiyatının 559 dolardan 565 dolara, motorin ton fiyatının 538 dolardan 564 dolara çıkması araç depolarına fiyat artışı olarak yansıyacak.
Bu çerçevede pazartesiyi salıya bağlayan geceden itibaren benzinde 6 kuruş, motorinde 17 kuruş artış yapılması bekleniyor.
Türkiye’de akaryakıt fiyatları hesaplanırken, üç temel veriye bakılıyor. Brent petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatı (motorin ve benzinin) ve dolar kuru, Bunlardaki artış, pompaya zam olarak yansıyor. Tersi durumda fiyatlar düşüyor.

Otomobil Şaranpole Yuvarladı
Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu 4 kişi yaralandı.
Ramazan Kızıldağ (32) idaresindeki 14BT469 plaka sayılı otomobiliyle Osmancık istikametinden Merzifon istikametine seyri sırasında direksiyon hakimiyetini kaybederek şarampole devrildi. Araçta bulunan İlkay Tekbaş (16), Osman Tekbaş (29), Ramazan Kızıldağ (32) ve Fatih Tekbaş (26) yaralandı.
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle