logo

reklam

Haber Turu

HABER TURUKATİL ZANLISI TUTUKLANDI
AMASYA da otomobilin yoldaki koyun sürüsüne çarpması sonucu, iki koyun telef olmasından sonra çıkan silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybederken, iki kişide yaralandı. Bir kişi tutuklandı.
Amasya’nın Gümüşhacıköy, Merzifon kacrayolunun Sarıköy mevkiinde 05 LC 700 plakalı aracın koyun sürüsüne çarpması sonucu, iki koyun telef oldu. Koyunların sahibi Lütfü Ekim ile araç sürücüsü Volkan U. arasında çıkan tartışmanın büyümesi üzerine araç içerisinde bulunan Ali U. ile oğlu Volkan U. tarafından silahla ateş açılması sonucu Lütfü Ekim olay yerinde hayatını kaybetti. Olayda yaralanan Lütfü Ekim’in babası Sebahattin Ekim ve kardeşi Ömer Ekim yaralandı. Hayati tehlikleri bulunmayan Sebahattin ve Ömer Ekim’in tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

1 Kişi Tutuklandı
Gümüşhacıköy ilçesi Sarıköy mevkiinde 2 koyunun telef olması sonucu çıkan silahlı kavgada araç içerisinde bulunan Ali U. ve oğlu Volkan U. jandarma tarafından gözaltına alındı.
Jandarmadaki ifadelerinden sonra mahkemeye sevk edilen Ali U. ve oğlu Volkan U. çıkarıldıkları mahkeme tarafından Baba Ali U. tutuklanırken oğlu Ali U. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Erdem, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında Bakanlık bürokratlarıyla Amasya’da bir takım ziyaretlerde bulundu.
Müsteşar Ahmet Erdem, “2023 vizyonuna uygun olarak insan onuruna yakışan bir çalışma hayatı oluşturmak, güçlü, yaygın ve sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemi kurmak için gerekli yasal ve kurumsal değişiklikleri önemli ölçüde gerçekleştirdik.” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “milli seferberlik” çağrısı doğrultusunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ocak ayında Konya’dan kamuoyuna duyurduğu “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında il ziyaretlerine devam ettiklerini belirten Ahmet Erdem, hedeflerinin daha güçlü bir istihdam sağlamak ve kayıt dışı istihdamı azaltmak olduğunu ve Bu yıl 2 milyon istihdam hedeflerinin olduğunu söyledi.
İşsizlik oranlarını yüzde 10’un altına indireceklerini vurgulayan Erdem, “İşçimizin, işverenimizin yanında olacak, alın terinin akıl teriyle değerlendiği, her ikisinin de hakkının korunduğu daha müreffeh bir Türkiye için çalışacağız.
Geride bıraktığımız 15 yıllık süreçte aktif sigortalı sayımız 2002 yılında 12 milyon 8 bin iken, Ekim 2016 itibarıyla 20 milyon 490 bine ulaşmıştır. Pasif sigortalı sayımız ise dosya bazında 2002’de 5 milyon 887 bin iken, 2016 yılı ekim ayında da 11 milyon 675 bine ulaşmıştır. 2002 yılında yüzde 52 olan kayıt dışı istihdam bugün itibarıyla yüzde 33’e düşmüştür.” ifadelerini kullandı.
Öğrenciler Uygulama Sahasında Amasya Üniversitesi Tasarım Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Bölümü 2. sınıf öğrencileri teknik bir gezi kapsamında uygulama sahasında bijlgilerini uygulama sahasında geliştiriyorlar.
Amasya Üniversitesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen Teknik Gezi, Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Öğretim Görevlileri Aysel Güney Türkeç ve Ayhan Kutluca koordinatörlüğünde düzenlendi. Teknik gezi kapsamında, Öğrencilere dijital baskı tekniklerini ve baskıda kullanılan materyalleri anlatarak, uygulama yerinde baskı aşamalar ile ilgili bilgileri aktarıldı.
TÜBİTAK’dan Üniversiteye Araştırma Bursu
TÜBİTAK’dan Amasya Üniversitesine Dünyanın En Gelişmiş Laboratuvarlarında Araştırma Yapma İmkânı. Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selin Kınalı Demirci, TÜBİTAK 2219 Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı kapsamında on iki ay süre ile Amerika Birleşik Devletlerinde araştırma yapmak üzere burs almaya hak kazandı. En gelişmiş laboratuarlarda çalışma fırsatı yakalayacağını belirten Dr. Kınalı Demirci, self-assembly (kendiliğinden düzenlenme) ile DNA nano yapılar konusunda araştırmalarını yapmak üzere Amerika Birleşik Devletlerinde bulunacağını belirtti.. Dr. Kınalı Demirci, geçtiğimiz yıl da aynı üniversitede, ISU Doktora Sonrası Araştırma Bursu kapsamında çalışmalarını sürdürmüştü. Genç araştırmacıların TÜBİTAK fonlarından yararlanması gerektiğini söyleyen Dr. Kınalı Demirci, desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Metin Orbay’a teşekkür etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle