logo

reklam
12 Aralık 2019

Haber Turu

Uyuşturucu Tüccarı tutuklandı
Amasya ve Samsun polisinin ortak çalışması sonucu uyuşturcu ticareti yapmak adına 2 bin 756 uyuşturucu hap ile yakalanan 2 kişiden 1’i mahkemece tutuklanırken, 1 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Samsun’a Amasya’dan 2 bin 756 uyuşturucu hap götürlüdüğü bilgisine ulaşah polis, Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Amasya istikametinden Samsun girişinde çalışma başlattı.
Narkotik ekipleri M.K. ve F.D.’yi 2 bin 756 adet uyuşturucu madde etkisi doğuran sentetik ecza ve 2 adet ecstasy hap ile birlikte yakaladı. Polisteki sorgulamalarının ardından bugün Samsun Adliyesine sevk edilen F.D. savcılıkta alınan ifadesi sonrası adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, nöbetçi mahkemeye sevk edilen M.K. ise “uyuşturucu ticareti” suçundan tutuklanarak Cezaevine gönderildi.

Dümen; Doğu Türkistan, boğazımızda düğümdür

Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Şemseddin Dümen, “1757 yılından beri Çin işgali altındaki Doğu Türkistan, boğazımızda düğümdür” dedi. Dümen, “Bir buçuk asırdan beri zulme uğrayan, soykırım gören, evlerinden yurtlarından edilen soydaşlarımızın görmezden gelinmesi ne Türkiye ne de dünya nezdinde bir anlam ifade etmiyorsa bugün dünyada insan haklarından söz etmek mümkün değildir” dedi.
Türk Sağlık Sen Amasya Şube Başkanı Şemseddin Dümen, Bir canlının en önemli hakkı, yaşama hakkıdır. Ona yaşama hakkı tanımadan başka hak ve özgürlüklerden faydalandırmaya çalışmak anlamsızdır. diyen Şemseddin Dümen, “Bugün dünyanın birçok bölgesinde hak ve özgürlük kisvesi altında katliamlar yaşanmaktadır. Eğer evrensel bir değeri, bir zümrenin uhdesine bırakırsanız, artık o değer evrensel olmaktan çıkar ve kişisel bir durum halini alır. Ne yazık ki; tüm dünyada temel hak ve özgürlükler konusunda yaşanan sorunlar, evrensel değerlerin bir grubun eline teslim edilmesinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Baskın güçler, kendi çıkarlarına uygun bulduğu toplumlar için demokrasi ve insan hakkını öngörmekte, bunun dışındaki toplumlara ise yaşama hakkı dahi tanımamaktadır.
Hep söylediğimiz gibi, biz yüreğimizde Irak’ta dökülen kanın sızını duyuyoruz. Biz dağlık Karabağ’da yaşanan Hocalı soykırımına ağıtlar yakıyoruz. Filistin’de, Arakan’da yaşananlara ağlıyoruz. 1974 Kıbrıs Harekâtından önce Türklere yapılan soykırıma varan etnik temizlik mezalim hafızalarımızdan silinmez. İran Türklüğünü unutmayız, unutamayız. Batı Türklüğüne karşı Avrupalı ülkelerin yürüttüğü asimilasyon temelli entegrasyona, inançlarımıza ve dilimize karşı yürüttüğü anlaşılmaz tutuma hep birlikte “Hayır” deriz.
1757 yılından beri Çin işgali altındaki Doğu Türkistan, boğazımızda düğümdür. Bir buçuk asırdan beri zulme uğrayan, soykırım gören, evlerinden yurtlarından edilen soydaşlarımızın görmezden gelinmesi ne Türkiye ne de dünya nezdinde bir anlam ifade etmiyorsa bugün dünyada insan haklarından söz etmek mümkün değildir.
Çin zulmünden kaçan soydaşlarımız, anayurtlarında yaşayan yakınlarından haber dahi alamazken, zulmün boyutlarının soykırıma dönüştüğü görülmektedir. Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın binlerce yıldır yaşadığı topraklar işgal altında olduğu gibi seyahat özgürlükleri kısıtlanmakta, doğum kontrolü yoluyla nüfuslarına müdahale edilmektedir.” diye konuştu.

4 İLDE SİLAH KAÇAKÇILARI GÖZALTINDA
Samsun merkezli Amasya, Artvin ve Gümüşhane illerinde düzenlenen silah kaçakçılığına yönelik operasyonda 13 zanlı gözaltına alınırken gözaltına alınan şahıslarla birlikte çok sayıda silah ele geçirildi.
Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “6136 SKM ve silah ticareti” yapmak suçundan dolayı yaptıkları takip ve çalışmalar kapsamında geçtiğimiz sabah Samsun merkezli olmak üzere Amasya, Artvin ve Gümüşhane illerinde bulanan çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
Polisin düzenlediği operasyon kapsamında 9 adet değişik çaplarda ruhsatsız tabanca, 14 adet tabanca şarjörü ve 314 adet değişik çaplarda tabanca mermisi ele geçirilirken olayla ilgili aralarında 1 kadının da bulunduğu 13 şüpheli gözaltına alındı.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

‘Bu şehirde yalnız değilsiniz’
Amasya İl Müftülüğü, Amasya Üniversitesi öğrencilerine yönelik ‘Bu şehirde yalnız değilsiniz’ slogan kapsamında öğrencilere yönelik bilgilendirme çalışması yapıyor. Üniversiteli öğrencileri, İl Müftülüğü bünyesinde bulunan Gençlik Koordinatörlüğüne üye olmaya davet ediliyor.
‘Bu şehirde yalnız değilsiniz’ sloganıyla düzenlenen çalışma kapsamında gençlerle buluşan İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, “Geleceğimizin teminatı olan siz değerli gençlerimizin dini milli ve manevi duygularını güçlendirmek, hayat yolunda karşılaştıkları sorunlarla ilgili doğru bilgiyi güvenilir kaynaklardan öğrenmelerini sağlamak amacıyla başkanlığımızın başlatmış olduğu gençlik çalışmaları kapsamında Amasya İl Müftülüğü olarak açmış olduğumuz gençlik merkezlerimiz ve bu merkezlerimiz de düzenlediğimiz sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz ile sizlerin her daim yanınızdayız” dedi.
Stantları ziyaret eden İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir ile akademisyenler de gençlere yönelik böyle güzel çalışmalarından dolayı İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ekibini tebrik ettiler.
Amasya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından açılan stantlarda gençlere yönelik yaptığı çalışmalarla ilgili bilgilendirici broşürler, kalem hediyeleri ve üyelik sistemi anlatılıp öğrenciler gençlik merkezlerine davet edildi.

Büyük İkramiye Bugün Çekiliyor
Her hafta milyonlarca vatandaşa umut kapısı açmaya devam eden Süper Loto’da bu hafta büyük ikramiyeyi kazanan talihli bulunacak mı merak ediliyor. Ülke genelinde olduğu gibi Amasya’da bayilerde süper loto için kuyruklar oluştu. Amasya’daki bayiler bugün süper loto’da büyük bir yoğunluk yaşanacağını ifade ettiler.
Milli Piyango İdaresi’nin Ankara’da gerçekleştirilen çekilişle birlikte Süper Loto sonuçlarında haftanın kazandıran numaraları belirlenecek. Yüksek miktarlarda ikramiye dağıtmasıyla ünlenen Süper Loto’da bu hafta şanslı talihli bulunacak mı merak konusu oldu. Bilindiği gibi Süper Loto’nun geçtiğimiz hafta çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 21 milyon 537 bin TL devretti. Bu rakımın bugün yapılacak olan çekilişle birlikte 25 milyon lirayı geçmesi bekleniyor. Ülke genelinde olduğu gibi Amasya’da da bugünde gündem Süper Loto olacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle