logo

reklam
02 Aralık 2019

HABERLER

Son Gün Bugün!
Amasya Defterdarlığınca 7143, 7020 ve 6736 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçların taksit ödemelerine ilişkin tahsilat çalışmaları devam ettiğini bildirdi.
Defterdarlıktan yapılan açıklamada, “Bu kapsamda; 7143 sayılı Yapılandırma Kanunu 8. taksit ödemesi, 7020 sayılı Yapılandırma Kanunu 15. taksit ödemesi, 6736 sayılı Yapılandırma Kanunu 17. taksit ödemesi 1 Kasım 2019 tarihinde başlamış olup, son gün 2 Aralık 2019 tarihi olduğundan vatandaşlarımızın söz konusu kanunların getirdiği imkanların devamı ve faydalarından yararlanmaları açısından taksit ödemelerinin son gününü kaçırmamaları gerekmektedir” denildi.

Polis torbacılara göz açtırmıyor
Amasya Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler yaptıkları operasyonda uyuşturucu madde ticari yapan 9 kişiyi yakaladı. Şüpheliden uyuşturucu alan şahıs hakkında da uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan adli işlem yapıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde sokak satıcısı ve torbacı olarak tabir edilen şahıslara yönelik yürütülen planlı/projeli çalışmalarda uyuşturucu satıcılığı yaptığı iddia edilen şüphelilerin Amasya’daki adreslerini tespit eden ekipler, eş zamanlı operasyon düzenledi.
Adreslerde yapılan aramada 1 kilo 589 gram esrar, 26 gram sentetik uyuşturucu, 27 uyuşturucu hap, 2 ruhsatsız tabanca, 3 av tüfeği, çok sayıda tabanca mermisi ile uyuşturucu satışında kullanılan malzemeler ele geçirildi.
Olay ile ilgili geniş çaplı soruşturmanın devam ettiği ve gözaltı sayısının artacağı belirtiliyor.

Yarın Halk Günü
Amasya Valisi Dr. Osman Varol tarafından gerçekleştirilen Halk Günü toplantıları devam ediyor. 2019 yılının Aralık ayı Halk Günü bugün Amasya TSO Konferans toplantı salonunda gerçekleştirilecek.
Konu ile ilgili Amasya Valiliği tarafından yapılan açıklama da “Vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerini dile getirebilecekleri; Valiliğimize veya idari birimlere müracaatların beklenmeden, doğrudan temas kurmak suretiyle toplumun tüm kesimlerine daha geniş bir şekilde ulaşılmasını sağlamak amacıyla; Halk Günü Toplantılarının ATSO Kongerans salonunda, Sayın Valimizin Başkanlığında yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

YEPAŞ, Esnaf İndirimli Elektirikde Bilgilendirdi
YEPAŞ tarafından yapılan bilgilendirmede “Yıllık elektrik tüketimi 1600 kWh olan yani ayda yaklaşık 125 TL elektrik faturası ödeyen ticarethane müşterilerinin serbest tüketici hakkını kazandığını ve bu gruptaki müşterilere indirimli fiyatlar üzerinden Serbest Tüketici Sözleşmesi imzalanmaya başlandığı belirtilerek , ’Ticarethane tarifesinde son bir yıl içerisinde %77 oranında artış olduğu yeni dönem içinde yeni fiyat artışlarının söz konusu olabileceği, bu amaçla serbest tüketici hakkını kazanan ticarethane müşterilerini, olabilecek tarife artışlarından etkilenmeyecek şekilde sabit fiyatlı bir tarife ile korumaya çalıştıklarını” indirimli elektrik fırsatını yakalayan müşterilerin bir yıl boyunca sabit fiyattan elektrik alarak gelebilecek zamlardan etkilenmeyecekleri , ayrıca gelebilecek fiyat artışlarına bağlı olarak yıllık 1 veya 1,5 faturalarının bedavaya geleceği” bilgisi yer aldı.
Açıklamada “müşterilerin öncelikle 444 55 23 numaralı YEPAŞ çağrı merkezi üzerinden aranarak kısa bilgilendirmelerde bulunulduğu , indirimli elektrik sözleşmesi için onay verenlerin ise N-Kolay Yetkili işlem merkezleri ve YEPAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezlerine gelerek hızlı ve kolay bir şekilde sözleşme imzaladıkları ve indirimli elektrik kullanmaya başlayabilecekleri” ifade edildi.

Milyonların hayali!
Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiye tutarı belli oldu. 2020 yılı başlangıcına özel olarak gerçekleştirilecek çekilişte büyük ikramiye 80 milyon TL olacak. Büyük ikramiyenin çeyrek bilete isabet etmesi halinde bilet sahibi 20 milyon TL’nin, yarım bilete isabet etmesi halinde ise 40 milyon TL’nin sahibi olacak.
Yaklaşan yeni yıl dolayısıyla milli piyango yılbaşı özel çekiliş bilet satışları başladı.
80 milyon olarak belirlenen büyük ikramiye ile yeni yıla zengin girme hayali kuran milyonlarca insan piyango biletlerine şimdiden büyük ilgi göstermeye başladı.
Tam bilet, yarım bilet, çeyrek bilet fiyatları belli oldu ve satışa sunuldu. 31 Aralık 2019’da yapılacak yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin yanı sıra çeşitli ikramiyeler verilecek.
Milli Piyango yılbaşı 2020 bilet fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. atandaşlar aldıkları bilete göre ikramiyeye sahip oluyorlar. Tam bilet 80, yarım bilet 40, çeyrek bilet 20 liradan satılacak.

Arif Ferahoğlu Adaylığını açıkladı
ŞİMDİ AYRIŞMA DEĞİL BİRLEŞME ZAMANI

CHP Merkez ilçe Başkan adayı Arif Ferahoğlu, Siyaseti kişisel bir araç değil, topluma hizmet amacı olarak değerlendiriyorum. Ben değil biz olgusunun yerleşmesini temin maksatlı siyaset yapılmasını uygun buluyorum. dedi.
CHP de yaklaşan kongre öncesi Amasya Merkez ilçe başkan adaylığını ilk olarak Arif Ferahoğlu açıkladı.
Sosyal Demokrat, Atatürkçü, Ulusalcı ve Kuvai Milliye Ruhunu benimseyen her bir birayle birlikte hareket edeceğini belirtenr Ferahoğlu, Kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, dil, din, ırk, mezep ayrımı yapmadan insan odaklı hizmetler yapmak, hizmet yaparkende son derece dürüst, ilkeli, şeffaf, hesap verilebilir eleştirilere ve öz eleştiriye açık, çözüm odaklı hizmet yapacağım. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle