logo

reklam

HABERLER

Sessiz çığlık! Hak Arayışında
Emekli Astsubaylar, Hak Arayışında

Emekli ordu mensupları TSK Sessiz Çığlık Platformu ‘Silahlı kuvvetler personeline söz verilen özlük haklarına’ ilişkin basın açıklaması düzenlendi.
Grup adına basın açıklamasını Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Sessiz Çığlık Platformu Sözcüsü Emekli Assubay Ahmet Kazancı ve Emekli Astsubay Ramis Albayrak okudu. Silahlı kuvvetler personeline söz verilen özlük haklarının düzenlenmesini istediklerini ifade eden Emekli Assubay Ahmet Kazancı, TSK mensuplarının zor şartlar altında görev yaptığına dikkat çekerek, “kamuoyu ve ilgililere 15 bin silah arkadaşımızın imzaladığı 10 maddelik haklı taleplerimizi bir kez daha sunuyoruz. Cumhurbaşkanının biz astsubaylara 18 ay önce hayırlı olsun diye müjdelediği göreve başlangıç dereceleri sorunumuz halen çözüme kavuşmamıştır. 1980 darbesi itibariyle general, amiral ve yarbay dahil üstsubaylara farklı isim altında 6 ay tazminat verilmektedir, bu adaletsizliği düzeltmek için AK Parti 2015 seçimlerinde söz vermiş, ayrıca hükümet programına da girmiş, tüm Genelkurmay Başkanları ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından da makam ve görev tazminatı sözü vermiş olmasına rağmen bu söz halen gerçekleşmemiştir. Halihazırda emekli olduklarında dahi 3 ad tazminatı general, amiral ve yarbay dahil tüm üstsubaylar almaya devam ederken daha alt rütbedeki tüm TSK mensupları bundan mahrum bırakılmaktadır. General, amiral ve üstsubaylar emekli olduğunda emekli maaşı bağlama oranı yüzde 70-85’tir, astsubay, uzman erbaş ile binbaşı emeklilerin emekli maaşı bağlama oranları ise yüzde 40-55’dir. Bu durum Anayasa’ya aykırıdır ve aile ortamına zarar vermektedir, aidiyet duygusunu zedelemektedir” dedi.

‘Somut çözüm istiyoruz’
Somut bir çözüm istediklerini aktaran Emekli Astsubay Ramis Albayrak ise, “2003 yılından itibaren MYO seviyesinde olan astsubay sınıf okullarının çağın gerektirdiği şekilde lisans düzeyine çıkarılması anayasal bir haktır, ihtiyaçtır. Uzman erbaşların 3600 ek gösterge ve 6 bin sayılı kanun kapsamında 45-52 yaş haddi mağduriyetleri konusu toplum nezdinde büyük yaralar açmaktadır, bu durum her gün şehit ve gaziler veren TSK’nın kahraman mensuplarının kendilerini yetim ve öksüz hissetmesine neden olmaktadır, bu kardeşlerimizin sorunlarına insani hassasiyet milli bir görevdir. Sağlam raporları ile TSK’ya girip zaman içinde sağlığını kaybeden ve görev yapamaz raporlarıyla ilişiği kesilen adi malül silah arkadaşlarımıza insani şartlarda ekonomik yaşam hakkı verilmesi zaruridir. Yıllar içinde tüm kamu personeline yapılan sicil affının bir defaya mahsus, yüz kızartıcı suç işlemeyen TSK mensupları için de uygulanması büyük bir adaletsizliği ortadan kaldıracaktır. Darbe dönemlerinde cuntacı kadrolar, en son hain FETÖ elemanları tarafından 2’li, 3’lü kararnamelerle haksız ve hukuksuz işlemlerle TSK’dan resen emekli edilen vatansever silah arkadaşlarımız iade-i itibar ve yeniden görev beklemektedirler. Herhangi bir suça karışmamış KHK ile TSK’dan uzaklaştırılan ile gazilik hakları olup verilmeyenler devletimizin kendilerine şefkat eli uzatmasını bekliyoruz” dedi.
Albayrak, “Çok zor ve ağır şartlarda görev yapan TSK’nın omurgası bizler on yıllardır hiçbir zaman ayrıcalık veya imtiyaz talep etmedik, tek talebimiz adalettir. Haklı taleplerlmizîn karşılanarak adaletin gerçekleşeceği sözünü Genelkurmay Başkanı, Milli Savunma Bakanı ve Cumhurbaşkanımız söz vermesine rağmen ne yazık ki hiçbiri gerçekleşmedi” dedi.

Kaçak içki operasyonuna 2 tutuklama
Amasya’nın Merzifon ilçesinde yılbaşı öncesi yapılan kaçak içki operasyonunda gözaltına alınan 4 şüpheliden 2’si tutuklandı.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Merzifon İlçe Asayiş Büro ekipleri bir istihbaratı değerlendirerek, yılbaşı öncesi kaçak içki operasyonu yaptı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Merzifon Asayiş Büro Amirliği koordinesinde yapılan operasyonda 8 adreste eş zamanlı arama yapıldı. Şüpheliler M.T., M.E., S.A. ve İ.M.’nin adreslerinde yapılan aramalarda 5 litre viski, 5 litre rakı, 7,5 litre etil alkol, 1,5 litre votka, 2 litre anason ve 1 adet damıtma mekanizması ve ajanda, 274 adet boş 0,5 litrelik pet şişe, 0,5 litre pet şişe içerisinde 2 adet votka ve 1 adet ruhsatsız 9 mm tabanca ele geçirildi. Gözaltına alınan 4 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen S.A. ve İ.M. savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, M.E. ve M.T. ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Akaryakıt fiyatına zam;
Motorine 32, benzine 19 kuruş zam geliyo
r
Akaryakıt fiyatlarına zam geliyor. Dolar kurunun yükselmesi nedeniyle motorine 32 kuruş, benzine ise 12 kuruş zam gelmesi bekleniyor.
Araç sahipleri dikkat! Akartakıt fiyatlarına dolar kurunun yükselmesi nedeniyle zam geliyor. Motorinin litre fiyatına bu gece yarısı veya pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 32 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Benzin fiyatına ise 19 kuruşluk bir zam yapılması bekleniyor.
Edinilen bilgiye göre, motorine yapılan olan 32 kuruşluk zammın 26 kuruşu ÖTV’den karşılanacağından pompaya 6 kuruş olarak yansıtılması bekleniyor. Benzin fiyatında ise 19 kuruşluk zammın tamamının yansıtılması bekleniyor.

Turkcell, Amasya’yı ULAK ile kapsıyor
Turkcell, Türkiye’nin teknoloji üreten ülke olması vizyonuyla, yerli ve milli baz istasyonu ULAK’ın güçlenmesi için desteğini sürdürüyor. 2022’ye kadar Amasya dahil toplam 45 ilde 2 bin 900 ULAK baz istasyonu, Turkcell şebekesinde Türkiye’nin yarısına hizmet verecek.
Türk mühendisler tarafından geliştirilen yerli ve milli baz istasyonu ULAK, Turkcell’in desteğiyle büyümeye devam ediyor. 2022 yılına kadar Turkcell şebekesinde Amasya dahil 45 şehirde toplam 2 bin 900 ULAK baz istasyonu 4.5G hizmeti vermeye başlayacak. ULAK’ın Turkcell şebekesinde kullanıldığı il sayısı, 2020 yılı sonunda 14’e çıkacak. 2022 yılı sonunda ise Turkcell şebekesinde hizmet veren ULAK baz istasyonları Türkiye coğrafyasının yüzde 54’ünü oluşturan illerde hizmet verecek.
Başlangıçta 250 baz istasyonu siparişi ile ULAK’a bir anlamda can suyunu veren Turkcell, mobil iletişim sektörünün önemli etkinliği olan Mobile World Congress’te (MWC) Şubat ayında 2 bin 650 adet ULAK siparişi daha vererek yerli ve milli baz istasyonunun isminin dünya çapında da duyulmasına destek olmuştu. Yerli ve milli ULAK sayesinde Türkiye, baz istasyonu üretebilen beş ülkeden birisi olma unvanını taşıyor.
“Türkiye’de tarihi bir başarıya imza attık”
Yerli baz istasyonları üzerinden iletişim sağlanmasının Türkiye’de mobil iletişimi değiştirerek yeni bir çağ başlattığını ifade eden Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Türkiye’de tarihi bir başarıya imza attık. Turkcell olarak ilk gününden itibaren yerli baz istasyonu projesinde ULAK ekibi ile çok yakın çalışıyoruz. Bu süreçte mobil iletişim konusundaki tecrübemizi projeye aktararak ULAK’ın çok daha rekabetçi bir ürün olması konusunda gelişimini görmekten gurur duyuyoruz. Türkiye’de yerli baz istasyonunu gerçek şebekede kullanan ilk operatör olduk. Aralık ayı içinde 4.5G teknolojisi için çok önemli olan VoLTE özelliği ve 2600 MHz radyo üniteleri de ULAK’ın en güncel yazılım versiyonu ile ilk olarak Turkcell canlı şebekesinde kullanılmaya başlandı. Halen daha Turkcell canlı şebekesinde yeni ULAK yazılım özelliklerinin testleri ve geliştirmeleri şirketimizin destek ve katkıları ile hızla devam ediyor. ULAK ve Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) ile yerli 5G baz istasyonu da geliştiriyoruz. Yine ULAK ve Medipol Üniversitesi ile birlikte 5G baz istasyonları arasında girişim önleyici özellik üzerinde çalışıyoruz. Bu projeler yerli kaynaklara ve Türk mühendislerine inanıldığı zaman nelerin başarıldığının en somut göstergesi oldu. Tüm dünyaya bunu kanıtladık” diye konuştu.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın desteği, Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın koordinasyonunda ULAK Haberleşme A.Ş yükleniciliğinde ASELSAN, Netaş ve Argela’nın katkılarıyla geliştirilen ULAK’ın yaygınlaşmasında Turkcell hayati bir rol üstlendi. İlk temasların 2014’te başladığı ve 2017’nin Ekim ayında canlı sahada kullanımla yeni bir aşamaya gelen proje, en büyük gücünü Turkcell’in yerli teknoloji üretimi vizyonundan aldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle