logo

reklam

Haberler

Amasyalı en çok çeyrek bilet alıyor
Milli Piyango’nun yılbaşı biletleri satışa sunuldu. yıbaşına sayılı günler kala 80 milyonluk büyük ikramiye hayalleri süslerken 20 liradan satılan çeyrek biletler en çok ilgiyi gördü.
Milli Piyango İdaresi’nin Merkez Bankası Banknot Matbaası’nda bastırdığı yılbaşı özel çekiliş biletleri Amasya’daki bayilerde adeta kapış kapış tüketiliyor. “Talih kuşu”, yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin tam bilete çıkması durumunda, 80 milyon lira ile tarihinin en büyük ikramiyesini vermiş olacak. Talih kuşu Torbalılıları ilk günden bu yana bayilere ve seyyar satıcılara gönderdi. Bu yıl çeyrek 20, yarım bilet 40 ve tam bilet 80 TL’den satılıyor. İkramiye ise geçen yıla göre 10 milyon TL arttı. Bu sene büyük ikramiye 80 milyon TL oldu.
Amasyalı vatandaşının zengin olma hayallerini süsleyen Milli Piyango biletlerinin yılbaşı çekilişi için hareketli günler yaşandı. Geçtiğimiz haftalardan itibaren satılmaya başlanılan yılbaşı biletleri yine ülke genelinde olduğu gibi Amasya halkının umudu olmaya başladı. Bu yılbaşı çekilecek olan Milli Piyango biletlerinin en büyük ikramiyesi 80 milyon gibi dev bir rakamken, tam bilet 80, yarım 40, çeyrek bilet ise 20 TL’den satışa sunulmuştu. Vatandaşın yoğun talep gösterdiği biletler adeta peynir ekmek gibi satılıyor. Özellikle çeyrek biletlere yoğun ilgi gösteren Amasya halkının en büyük korkusu her yıl basılan binlerce sahte Milli Piyango biletleri.

Çiğ süt ve tiftik üretimi destek ödemeleri yapıldı
Çiğ süt ile tiftik üretimi destekleme ödemeleri geçtiğimiz cuma günü yapıldı.
Bu yılın temmuz-ağustos aylarına ait çiğ süt desteklemelerinin yetiştiricilere geçtiğimiz cuma günü saat 18.00’den sonra tek seferde ödendiğini aktaran Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu çerçevede 266 bin 163 yetiştiriciye 1 milyon 777 bin ton çiğ süt için 133,7 milyon lira destek ödendiğini kaydetti.
Pakdemirli, öte yandan tiftik üretimi desteği kapsamında da cuma günü tek seferde ödeme yapıldığını işaret ederek, “2019 yılı tiftik üretimi desteği çerçevesinde, 253 bin yetiştiricimize 158 bin 675 kilogram tiftik için 4,5 milyon lira destek ödemesi yapıldı.” bilgisini paylaştı.

Amasya Üniversitesinde TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Çalıştayı düzenlendi.
Kalite çalışmaları kapsamında Amasya Üniversitesi ve TSE (Türk Standartları Enstitüsü) işbirliği çerçevesinde Uzman Kadir Yaşar Efendioğlu’nun katılımlarıyla 23-27 Aralık 2019 tarihleri arasında Rektörlük Senato Odasında “TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Çalıştayı” düzenlendi.
Kadir Yaşar Efendioğlu tarafından gerçekleştirilen çalıştayda, Kalite Yönetim Sisteminin aşamaları anlatıldı.
Konuşmasında Kalite Yönetimi, Kalite Planlaması, Kalite Kontrolü, Kalite Güvencesi ve Kalite İyileştirme gibi konuları ele alan Efendioğlu, Kalite Üst ve Alt Komisyon Üyelerine sunumlar eşliğinde bilgiler verdi.

Orff’un Türkülerle Buluşması
Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde “Orff’un Türkülerle Buluşması” adlı Müzikal Etkinlik düzenlendi. Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kandemir, Akademik Personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Etkinlik Dr. Öğr. Üyesi Songül Pektaş tarafından hazırlanarak Okul öncesi öğretmenliği 2. sınıf Erken Çocuklukta Ritim Dans ve Orff Eğitimi Dersi kapsamında okul öncesi öğrencileri tarafından “Orff’un Türkülerle Buluşması “adı altında gerçekleştirildi.
Etkinliğin Amacının; temelinde Ritim ve Hareketin olduğu, Dünya çapında kabul görmüş 20.yy’ın popüler müzik eğitimi yaklaşımı olan Orff eğitiminin ne demek olduğunu katılımcılara anlatmak olduğunu dile getiren Pektaş, ayrıca bu etkinlikle Alman kökenli olan Orff’u türkülerimiz ile kombine ederek ortaya bambaşka bir bakış açısı çıkmasını sağladıklarını vurgulamıştır. Gerek okul öncesi öğrencileri gerekse ilköğretim öğrencileri için müziğin ve ritimin önemini vurgulayan bu etkinlikte, toplam 7 tane türkü Orff aletleri ve ritimler eşliğinde, Okul Öncesi ikinci sınıf öğrencileri tarafından hem seslendirildi hem de ritimsel ve bedensel ezgilerle sunuldu

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle