logo

reklam

HABERLER

81 Ton Şeker Üretildi
Amasya Şeker Faprikası 2019/2020 yılı şeker üretimin 81 bin 213 Ton şeker üreti. Amasya Şeker Faprikası yönetimi kampanyanın bitişinde çalışanları ile bir araya geldi.
Amasya Şeker Faprikası Başkanı Mustafa Saatcı, Amasya Şeker çok büyük bir aile olduğunu belirterek, 850 çalışanı ve 4 bin 400 sözleşmeli çiftçimiz ile Amasya ekonomisinin can damarıyız.” dedi.
Saatcı, “bu sene ile birlikte önümüzdeki üç dönem daha şeker kotamızı bu şekilde doldurmak en önemli hedeflerimiz arasında olcağını belirterek, *. Pek tabi bu kotanın bu yöre pancarı ile temini önemlidir. Bu vesile ile tüm çalışanlarımızın Pancar ekimi konusunda elini taşın altına koyması, imkânı olanın pancar ekimine devam etmesi ve çevresini bu konuda uyarması gerekmektedir. Biliyorsunuz ki Daha fazla pancar sizler için daha uzun Kampanya ve daha uzun revizyon dönemi demektir.” dedi.

3 Gapscı tutuklandı
Amasya Polisi 4 kişilik oto gaps çetesini çökertti. Gaps çetesinden 3 kişi tutuklanırken bir kişi adli kontrol şarti ile serbest bırakıldı.
Amasya’nın Merzifon, Gümüşhacıköy ve Suluova ile Samsun’un Vezirköprü ilçelerinde ikinci el otomobil ticareti yapan H.D, D.K, B.D. ve A.D’nin satın aldıkları araçlar için sahiplerine verdikleri parayı noter işleminden sonra gasbettikleri bilgisi üzerine Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri teknik ve fiziki takip başlattı. Şüphelilerden 3’ü Kocaelinde bir kişide Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde yakalandı.
Amasya’ya getirilen şüphelilerin emniyetteki işlemlerinden sonra Adliye’ye sek edildi. Cumuhuriyet Savcılığınca tutuklanma talebi ile sevk ettiği mahkemede 3 şüpheli tutulanarak cezaevine gönderildi. Bir kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Toplam 40 suç dosyaları bulunan şebeke üyelerinin zorla vatandaşların arabalarını gasp ederek 150 bin liralık haksız kazanç elde ettiği öğrenildi.

Şemsiyesiz Çıkmayın!
Yağmurlu bir hafta

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden üstü üste yapılan uyarıların ardından sağanak ve kar yağışı Amasya genelinde etkisini göstermeye başlayacağı bildirildi.
Yağışlı hava bu haftada da Amasya genelinde etkili olacak. Yağış, yüksek mevkilerde kar beklenirken,şehir merkezinde ise karla karışık yağmur şeklinde olacak.
Amasya bu haftayı yağışlı havanın etkisinde geçirecek. Sıcaklıklar düşecek. Hava sıcaklığının azalmasıyla beraber yüksek kesimlerde kar yağışları devam edecek. Hafta boyunca hava sıcaklığının da düşmesini bekleniyor.
Amasya’da bugün sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığı gündüz saatlerinde en yüksek 7 erece olması beklenirken gece saatlerinde eksinin altına düşmesi tahmin ediliyor.
Salı ve Çarşambagünü bulutlu bir hava hakim olacak hava sıcaklığı ise 9-6 derece olması beklenirken geceleri ise eksinin altında en yüksek 2 derece olacağı bekleniyor. Amasya’da Perşembe günü ise yüksek mevkilerde kar, şehir merkezinde ise karla karışık yağmur beklinyor. Hava sıcaklığı ise en yüksek 4 dereceye kadar düşecek. Cuma ve cumartesi günü çoğunlukla bulutlu bir hava beklenen Amasya’da pazar günü ise karla karışık yağmur bekleniyor.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle