logo

reklam

HABERLER

KIRLANGIÇ, GTİ YÖNETİM KURULU

TOPLANTISINA KATILDI

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş’nin yönetim kurulu toplantısına katılmak üzere Sakarya’ya gitti. Toplantı’nın ardından Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Ticaret Borsası, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası ile Akyazı Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve Sakarya’nın başarılı iş insanlarının ödüllendirildiği törene katıldı. Sakarya’nın Yıldızları Ödül Töreni; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Zeki Toçoğlu, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şinası Bayraktar, Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Erhan Yenice’nin katılımıyla Sakarya Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Murat Kırlangıç ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve beraberindeki oda ve borsa başkanları ile birlikte TOBB Sakarya Serdivan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundular. Okul ziyareti’nin ardından Valiliğe geçen heyet Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır’ı ziyaret etti.

TÜGVA 7 Şair 7 Şiir İl Finali Yapıldı
Türkiye Gençlik Vakfı Amasya İl Temsilciliği tarafından “7 Şair 7 Şiir” Şiir Okuma Yarışması’nın İl Finali düzenlendi. İlçelerde düzenlenen finallerde başarı gösteren öğrenciler arasından seçilen yarışmacılar, ünlü eserleri ustalıkla sergilediler. Suluova Şehit Yüzbaşı Alper kalem Ortaokulu öğrencisi Nazlı Nisa Kıran Şair Bahattin Karakoç’un “Beyaz Dilekçe” isimli şiiri ile İl birincisi oldu.
Amasya valisi Dr. Osman Varol, “Bizim ecdadımız bin yıl boyunca çok güçlü bir medeniyet oluşturduğunda sahip olduğu bir takım değerler vardı. Bir taraftan bilime hakim iken diğer taraftan çok köklü bir maneviyata sahipti. Bunların ikisinden de taviz vermeden yaşanıyordu. Bizler de hem içinde bulunduğumuz zorlukları aşmak hem de daha aydınlık bir geleceğe ulaşmak için ecdadımız gibi aynı değerlere sarılarak hem ülkemize hem de coğrafyamıza ışık tutan bir millet olmalıyız.” dedi.
TÜGVA İl Temsilcisi Süleyman Gökçe yaptığı konuşmasında “Okumanın alametifarikaları vardır. Bizler medeniyet için yola çıkarken faaliyetlerimizi okumak üzerine kurguladık. Gençler ortaokullarda Medeniyet ve Değerler Kulüpleri’nde danışman öğretmenler rehberliğinde seçilen kitapları okuyup tahlil ediyorlar” dedi.
“7 Şair 7 Şiir” Şiir Okuma Yarışması’nın İl Finalinde Suluova Şehit Yüzbaşı Alper kalem Ortaokulu öğrencisi Nazlı Nisa Kıran Şair Bahattin Karakoç’un Beyaz Dilekçe isimli şiiri ile İl birincisi olurken ikinciliği Merzifon Şehit Komiser Zeynep Sağır İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Gülce Yaren Güler Şair Dursun Ali Erzincanlı’nın Kırk Yaşındasın isimli şiiri ile Aydınca Şehit Şaban Gökçe Ortaokulu öğrencisi Buse Şaban Şair Mehmet Akif Ersoy’un Ye’s isimli şiiri ile İl Üçüncüsü oldu.

339 Konut Satışı Yapıldı
Amasya genelinde 2018 yılı kasım ayında 339 konut satıldı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Amasya ilinde toplam konut satışlarında bir önceki yılın zaynı ayına göre yüzde 16.1 ve bir önceki aya görede yüzde 43.6 oranında azalarak 339 konut satışının gerçekleştirildiği bildirildi.
Amasya ilinde kasım ayı itibariyle 339 konutun satışının gerçekleşmesi ile Amasya 81 il arasında 52 nci sırada yer aldı.
Türkiye İstatistik Kurumu TUİK verilerine göre kasım ayında satışı gerçekleşen 339 konuttan 30 konutun ipoteklmi satış olduğu belirtilen açıklamada, 309 konut el değiştirildiği bu el değişen konutlardan 217 konut ilk defa satılırken 122 konutun ise ikinci el konut olarak satışının gerçekleştiği bildirildi.

Üniversite Gençliğinden ‘Her Tür Bağımlılığa Hayır’ Mesajı Amasya Üniversitesi Yeşilay Kulübü organizasyonuyla Modern Bağımlılık başlıklı bir konferans gerçekleştirildi. Milli Hakimiyet Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan programa Yabancı Diller MYO Müdürü Prof. Dr. Keziban Orbay, Amasya Yeşilay Amasya Şubesi Başkanı Yusuf Uludağ, Yeşilay Kulübü Başkanı Ramazan Kolcu ile öğrenciler katıldı. Yeşilay Amasya Şubesi Başkanı Yusuf Uludağ, Son yıllarda tüm dünyada özellikle de gençleri tehdit eden bir bağımlılık türü olan teknoloji bağımlılığıyla mücadele ettiklerini belirterek, bağımlılıkların sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ettiğini ifade etti. Bağımlılıkla mücadelenin topyekûn bir mücadele gerektiğini söyledi. Kulüp Başkanı Ramazan Kolcu ise, çocukları ve gençleri geleceğe sağlıklı ve bilinçli bir şekilde hazırlamak için her türlü bağımlılıktan korumak gerektiğini kaydetti. Gençler ve çocuklar arasında oldukça yaygın olan teknoloji bağımlılığına dikkat çeken Kolcu; teknolojinin bilinçli tüketilmemesi halinde gelecek kuşakların büyük tehlike altında olduğunu belirtti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle