logo

reklam

Haberler

İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil ve İZDES heyeti Amasya’ya geldi
İzdes Heyeti Amasya’da Toplandı
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde yürütülen İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Çalışma Ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz cuma günü Amasya’ya gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil ve beraberindeki heyet, İl İZDES Değerlendirme toplantısına katıldı.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda yapılan değerlendirme toplantısına İZDES Heyeti ile Amsaya’daki Oda ve STK temsilcileri katıldı.
Toplantıda İçişleri Bakanlığı tarafından kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak, vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması temel hedefi doğrultusunda yürütülmekte olan İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.
Erdil, “Yoğun çalışmalara ihtiyaç var”
İçişleri Bakanı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil yaptığı açıklamada, “Bakanlığımızın taşradaki hizmet kapasitesini ölçümlemek. Güvenlik yönetimine ilişkin hizmetler nüfus, vatandaşlık ve AFAD gibi, göç gibi hizmetlerimizin kapasitesini ölçümlemek. İkinci önemli hedefimiz merkezle taşra arasında iletişimi arttırmak. İş birliği ve koordinasyonu arttırmak. Bir başka önemli hedefimiz taşrada geliştirilen değerlendirme ve önerileri alıp merkeze taşımak. İl Müdürlerimizin, vatandaşlarımızın değerlendirmelerini alıp merkeze taşımaya çalışıyoruz. Bir başka önemli hedefimiz, amacımızda illerde oluşan güzel uygulamaları, örnekleri alıp onların yaygınlaştırılması, geliştirilmesi sağlamaktır. Yapılan değerlendirmelerde ölümlü trafik kazalarında yüzde 14 iyileşme olduğunu, uyuşturucu ile mücadelede çok yüksek bir materyal ve malzeme toplama kapasitesine ulaştığını, asayiş ile ilgili hizmetlerimizde hırsızlık, yolsuzlukla ilgili mücadelelerde mala işlenen suçlarda yüzde 20’lere ulaşan iyileştirmeler olduğunu tespit ettik. Ancak bütün bu alanlarda daha etkin ve yoğun çalışmalara ihtiyaç olduğunu ve özellikle uyuşturucu ile ilgili mücadelede arzın kontrol altına alınması ile birlikte bu talebi eğitim ve caydırıcı çalışmaları arttırarak desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Silah Kaçakçılığına Darbe
AMASYA İl Jandarma Alay komutanlığınca 17 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda çok sayıda silah, av tüfeği bu silahlara ait mühimmat ele geçirildi.
Amasya İl Jandarma Alay Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Suluova İlçe Jandarma Komutanlığı personelinin istihbari çalışmaları neticesinde 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna Muhalefet suçu kapsamında 17 kişi gözaltına alındı. Jandarama’da ifadeleri alınan 17 kişiden 10 kişi hakkında savcılıkla serbest bırakılma kararı çıktı. 7 kişi ise jandarmadaki işlemlerinden sonra adli makamlara sevk edildi.
Jandarma’nın 17 ikamatgahda eş zamanlı operasyonda (5) adet ruhsatsız 9 mm tabanca, (2) adet ruhsatsız 7,65 mm tabanca, (2) adet faturasız kurusıkı tabanca, (2) adet ruhsatsız av tüfeği, (517) adet 9 mm tabanca fişeği, (494) adet 7,65 mm tabanca fişeği ve (19) adet 12 cal av tüfeği fişeği ele geçirildi.

11 Kişi Tutuklandı
Amasya’nın da içinde yeraldığı Tokat merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda hayvan hırsızlığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 16 kişiden 11’i tutuklandı.
Amasya, Tokat ve Ordu illerinde yaşanan büyükbaş ve küçükbaş hayvan hırsızlıkları üzerine başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 16 şüphelinin jandarmadaki işlemleri tamamlandı.
Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 11’i çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, 5’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Tokat Jandarma Komutanlığı ekipleri, Tokat, Ordu ve Amasya’da belirlenen 17 adrese 29 Ocak’ta eş zamanlı operasyon düzenleyerek 16 kişiyi gözaltına almıştı.

Çöpevdeki Sır Perdesi
AMASYA Gökmedrese Mahallesi’nde bulunan müstakil bir evin bahçesi ve odalarından çok sayıda çöp toplanırken, çıkarılan çöpler, çöp kamyonlarıyla götürüldü. Belediye Temzilik İşleri Müdürlüğü tarafından temizlenen çöpevde, 2 bin 725 lira ile birlikte 107 adet silah mermisi bulundu.
Vatandaşlardan gelen şikayet üzerine harekete geçen Amasya Belediyesi ekipleri, çöp ev haline gelen bir evi boşalttı. 20 tonun üzerinde ki çöp üç günde temizlendi. Çöpevin temizlenmesinde ekipler eçöpler arasında kağıt ve madi paralar ile birlikte silah mermilerinin çıkası üzerine olayı polise bildirdi. Polis çöpevde yaptığı araştırmada 2 bin 725 lira para buldu. Paralar çöpev sahibine teslim edilirken, çöpler arasında bulunan 107 silah mermisine polis kayda aldı. Mermiler hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle