logo

reklam

Haberler

Ölüm Araştırılıyor
Amasya’da ağaçtan hurma toplarken düşen Muharrem Demirdiş (69) hayatını kaybetti.
Amasya merkez 55 evler Mahallesinde Almanya’da yaşayan abisine ait evin bahçesindeki hurma ağaçından hurmat toplarken den9gesini kaybederek düşen Muharrem Demirdiş hayatını kabetti.
Muharrem Demirdiş’in eve dönmeyişi sonucu yakınları tarafından aranan Muharrem Demirdiş abisinin evinin bahçesinde kanlar içerisinde bulundu. Olay mahalline sağlık ekibi ve polis çağrıldı. Sağlık ekibinin yaptığı ilk kontrolde hayatanı kaybeden Muharrem Demirdiş’in ölümü Cumhuriyet Savcılığınca incelemeye alındı. Olay ile ilgili geniş çaplı soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi.

Trafik Denetimleri Kazaları Azalttı
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, şehirlerarası ve şehiriçi yollarda hız limiti üstünde araç kullanan sürücülere yönelik denetim faaliyetleri arttırdı.
Hız kurallarına uyulmaması nedeniyle Amasya’da üzücü neticelere sebep olan ölümlü ve yaralamalı kazaların analizi neticesinde, araç ve sürücü kusuru olarak hız limitlerine uyulmadığı, yaya kusuru olarak ise karşıdan karşıya geçiş kurallarına uyulmadığı tespit edildi.
Trafik Denetleme ekipleri şehir içinde yapılan hız kontrol denetimlerinin belirlenen noktalara ağırlık verilerek, bu denetimlerde trafik kontrol tabelaları ve ışıklı uyarı cihazları kullanılarak vatandaşlar uyarılıyor ve hız limitine dikkat çekiliyor.
Polisler, devam eden kontroller ile hız limitlerine uygun bir şekilde araç kullanan sürücü sayısında artış olduğu belirtiliyor.

ATSO Genel Sekreteri Bilgilendirme Toplantısında
Türkiye Odalar Borsalar Birliği tarafından İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Genel Sekreterler Bilgilendirme Toplantısı’na Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Genel Sekreter Hasan Cinbaz katıldı.
Düzenlenen etkinliğe katılarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki oda ve borsaların genel sekreterlere hitap eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kendilerinden camiaya her zaman ümit vermelerini ve iş dünyasını daha güçlü bir Türkiye’ye ulaşmak üzere motive etmelerini istedi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hasan Cinbaz, Yurt dışı programları, birçok açıdan gelişim ortamı oluşturmakta ve bizlere vizyon kattığını belirterek, İş dünyasının önünü açan birçok reform ve düzenlemeler hakkında yeni bilgilere sahip olunduğunu söyledi.
Cibaz,, ayrıca son dönemde Ticaret Bakanlığı olarak hayata geçirilen, Taşınır Rehni Sicili, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi Dijital Dönüşüm Projesi, E-Ticarette Güven Damgası, Lisanslı Depoculuk Teşvikleri, Ürün İhtisas Borsası, MERSİS Projesi hakkında Oda ve Borsa Genel Sekreterlerine uzmanlar tarafından bilgi verildiğini söyledi.

Üniversite-Sektör İş Birliği Merkezi Açıldı Orbay; Ara Eleman Değil Aranan Eleman Yetiştiriyoruz Amasya Üniversitesi Sosyal bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı iş birliğiyle Üniversite Sektör İş Birliği Merkezi açıldı. İş birliği protokolü imzalandı. Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; üniversitelerin bulundukları şehirlerde gelişimin, değişimin, dönüşümün temel katalizörü olduğunu belirterek, Üniversite olarak, sivil toplum örgütlerinin her zaman desteğine ihtiyaç duyduklarını söyledi.
Meslek yüksekokullarının ‘ara insan gücü’ yetiştirmediğini ‘aranan insan gücü’ yetiştirdiğini belirten Orbay, Merkezden tüm yüksekokullarımızın yararlanabileceğini, burada yapılan toplantılarla öğrencilerin staj verimliliğini artırılabileceği, kariyer günlerinin planlanacağı, akademisyenlerimizce verile hizmet içi eğitimlerin ivme kazanacağı çalışmaların yapılacağını bildirdi.
Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Murat Kırlangıç ise İş dünyasının en büyük sıkıntılarından birinin kalifiye eleman sıkıntısı olduğunu belirterek, Üniversite Sektör İş Birliği Merkezi bünyesinde yapılacak çalışmalarla iş dünyasının önünü açacak çalışmalara zemin hazırlanacağını söyledi.
Üniversite Sektör İş Birliği Merkezi açılış törenine Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Cengiz Yıldırım, personel ve öğrencilerimiz ile Sanayi ve Ticaret Odası yönetim kurulundan temsilciler katıldılar.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle