logo

reklam

Hastanelerde MHRS sistemi aktif hale geldi

hastaneHastanelerde MHRS sistemi aktif hale geldi Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Faruk Tonga
Siz Hastanede Beklemeyin, Hastane Sizi Beklesin Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Faruk Tonga, Çağdaş ülke standartlarındaki sağlık hizmetlerinden faydalanabilme konusunda vatandaşa önemli avantajlar sunulduğunu söyledi.
Tonga, Vatandaşlar, randevu almak istedikleri MHRS kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki “Online Randevu” linkine basarak, “Vatandaş Giriş” ekranından kayıt oluşturup randevu alabildiğini belirterek, Vatandaşlarımızın randevu alarak muayene olmaları hem kendi sağlıkları açısından hem de sağlık tesislerimizin işleyişi açısından önemlidir. Randevu almadan muayene olan hastalar nedeni ile hem hekimlerimiz hem de bekleyen diğer hastalar mağdur olmakta, zaman ve iş gücü kaybı yaşanmaktadır. dedi.
“Siz Hastanede Beklemeyin, Hastane Sizi Beklesin” diyen Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Faruk Tonga, “182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak veya internet ortamı üzerinde yer alan MHRS uygulaması ile Sağlık Bakanlığına ait tüm sağlık tesislerinden randevu alınabilmektedir. MHRS ile muayene olmak isteyen hastalar, sadece yaşadığı şehirden değil, Türkiye’deki Sağlık Bakanlığına ait tüm sağlık tesislerinden çok hızlı ve çok rahat bir şekilde “istediği” doktordan randevu alabiliyor, dilediği zaman (sistemde seçtiği saat) hastaneye gidebiliyor, sıraya girmeden muayene olabiliyor. Bu sistemin sadece hastalar üzerinde değil, sağlık personeli üzerinde de olumlu etkisi bulunmaktadır. Hastanede çalışan doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları bu sistem sayesinde vatandaşlarımıza daha rahat ve daha hızlı bir şekilde sağlık hizmeti sunabilmektedir. Sağlık hizmeti almak isteyen tüm vatandaşlarımızın Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) uygulaması ile sağlık tesislerimize başvurmasını tavsiye ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle