logo

reklam

Hayısever İş adamı Fuat Bursalı’dan eğitime 1 milyon lira

bursalıAmasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “En iyi, en hayırlı yatırım, insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılan yatırım ise ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Bunun için de eğitim en iyi ve hayırlı yatırım eğitim diyoruz.” dedi.
Hayısever İş adamı Fuat Bursalı, Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokuluna 1 milyon TL bağışta bulundu.
Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokuluna İş adamı Fuat Bursalı tarafından 1 milyon TL bağış törenine, Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin ile birlikte Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve İşadamı Fuat Bursalı katıldı.
Amasya Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’in verdiği bilgiye göre, Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu, Taşova İlçemizde bulunan yaklaşık 17 dekar hazine arazisinin, temel eğitim alanı olarak tahsisli 6.4 dekarlık kısmına 16 derslikli olarak inşa edilecek.
Hayırsever işadamı Fuat Bursalı, daha önce de eğitim alanında çeşitli yardımlarda bulunduğunu, bunun kendisini mutlu ettiğini söyledi.
Taşova ilçesinde doğduğunu belirten Fuat Bursalı, ”Havasını aldığım, suyunu içtiğim memleketime bugüne kadar pek hizmet edemedim. Nasip bugüneymiş. Allah’ın izniyle memleketime bir vefa borcu olarak bir okul yaptırmak istiyorum. Bu parayı devletime, milletime ve doğup büyüdüğüm topraklarıma hediye ediyorum. Biz devletimize, milletimize çok bağlıyız” dedi.
Fuat Bursalı’nın Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokuluna yapacağı nakdi bağışın protokolü vali Çomaktekin ile birlikte imzaladı.
Bursalı Havlu, İplik, Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sahibi Taşovalı Fuat Bursalı’nın 2015 yılı Türkiye’de en çok ihracat yapan ilk 500 firma arasında yer almış olup, şirketler gurubunda şirket 700 kişiye istihdam sağlandığı belirtildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle