logo

reklam
09 Ağustos 2018

İçkili mekanlar 18 yaş altı çocuklara yasak

AMASYA İl Emniyet müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Çoçuk Şube Müdürlüğü ekiplerince, gece kulüpleri ve alkollü restoranlarda eş zamanlı denetim gerçekleştiriyor.
Polis, yapılan denetimler kapsamında, mevzuat kurallarına aykırı davranan bazı iş yerlerine idari yaptırım uygularken, bazı iş yerlerine de eksiklerini tamamlaması ve kurallara uyulması hususunda uyarılarda bulunuyor.
ALKOLLÜ MEKANA 18 YAŞ ALTI YASAĞI
Amasya Emniyet Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre; “Alkollü İçkiler Satış Yasası”nda üniformalı askerlere ve 18 yaşından küçüklere alkollü içki satılamayacağı öngörülüyordu ancak 18 yaşından küçüklerin bu mekanlara girmesini engelleyecek herhangi bir düzenleme olmadığından, yapılan denetimlerde önünde alkol olmayan bir kişiye müdahale yapılamıyordu. Bu kapsamda yasada değişikliğine gidildi ve üniformalı askerler ile 18 yaşından küçüklere alkollü içki satılmaması, 18 yaşından küçüklerin eğlence mekanlarına girememesi kuralı getirildiğini belirterek, yaş sınırı altında çalışan çocukların ‘155 Polis İmdat Hattı’na ihbar edilebileceğini açıkladı. Emniyet açıklamasında, “Yasal olarak 15 yaşın altındaki çocuklar çalıştırılamaz. 18 yaşın altındaki çocuklar alkollü eğlence yerlerinde çalıştırılamaz. Bu durumlarda konuyu 155 Polis İmdat hattına bildirin ve ikamet yerinizdeki çalışma il müdürlüklerine ihbarda bulunabilirsiniz.” denildi.
GELECEĞİMİZ İÇİN GEREKENİ YAPIN
Uyuşturucu, uçucu, yapıştırıcı madde ve alkol kullanan çocukları gören vatandaşların ‘155 Polis İmdat ve 183 Aile Çocuk Hattı’na ücretsiz ihbarda bulunabildiğinin belirtildiği açıklamada, bu tür çocukları emniyet müdürlükleri bünyesindeki çocuk şube müdürlüğü ve aile ve sosyal politikalar il müdürlüklerine müracaat edilebileceği dile getirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle