logo

reklam

İlk hacı kafilesi kutsal topraklara uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla Suudi Arabistan’a gidecek ilk kafilede yer alan hacı adayları, Amasya Fatih Camii önünden dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı.
İl Müftülüğünce hac ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara gidecek ilk kafile için Fatih Camii önünde tören düzenlendi.
Amasya’da kayınpederini kutsal topraklara uğurlayan Samsun Valisi Osman Kaymak “Allah, hacı adaylarına hayır içinde gidip güzelliklerle dönmeyi, sevdiklerine kavuşmayı nasip etsin.” dedi.
Hacı adaylarından kutsal topraklarda Türkiye için dua etmelerini isteyen Kaymak, şunları kaydetti:
“Sizden bir talebimiz var. Kutsal topraklarda Allah için milletimize, memleketimize, ailelerimize, çocuklarımıza ve gençlerimize dua etmenizdir. Bu coğrafyada ne kadar zorluklar altında yaşadığımızı biliyorsunuz. Sizlerden bayrağımız için, milletimiz için, devletimiz için, tüm mazlumlar için, şu topraklarda ebediyen özgür bir şekilde, barış içerisinde, kardeşlik içerisinde yaşamamız için dua bekliyoruz. Allah fitneciye, fesada, teröriste, bölücüye, ülke düşmanlarına fırsat vermesin diye Kabe-i Muazzama’da ve Medine-i Münevvere’de lütfen göz yaşlarıyla dua edin. Bu ülkenin duaya çok ihtiyacı var. Gençliğimizin duaya çok ihtiyacı var. Çocuklarımızın duaya çok ihtiyacı var. Özgürlüğümüzün, bayrağımızın ve devletimizin duaya çok ihtiyacı var. Allah yolunuza açık etsin.”

Müftü törende bulunmadı
Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla Suudi Arabistan’a gidecek ilk kafilede yer alan hacı adayları, Amasya’dan dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı. Hacı adaylarını uğurlamada başta Amasya İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu olmak üzere Amasya valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya milletvekilleri bulunmadı.
Hacı Adaylarını yolcu etmede Kayınpederini Haca uğurlayan Samsun Valisi Osman Kaymak bulundu.
WC’den 1 TL Aldılar
Ayrıca, Hacı adayları ve hacı adaylarını yolcu etmek isteyen yakınları güneş altında kaldı. Hacı Adaylarından 25 bin lira alan Diyanet’in F*atih Camii tuvaletini kullanmak isteyenHacı ve yakınlarından 1 lira tuvalet ücreti alması büyük tepki çekti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle