logo

reklam

Kamu Hastaneleri Birliği ve Üniversite İşbirliği Başladı

kamu hastaneleriAmasya Kamu Hastaneleri Birliği ve Amasya Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Faruk Tonga, Kamu Hastaneleri Birliği olarak üniversitedeki lisans ve önlisans programlarındaki öğrencilerin aktif staj ve uygulama derslerini daha verimli geçirebilmeleri için hastanemizin imkânlarını zorlayarak stajlara yardımcı olacağız. dedi.
Mezuniyet sonrası Amasya Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı hastanelerin birimlerinde çalışacak hemşirelerimizin, ebelerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın sahaya inmeden önceki eğitimlerini önemsiyor ve imkanlarımız ölçüsünde destek verdiklerini belirten Tonga, stajyerlerimiz sağlık sektöründeki hizmet standartlarının daha iyi noktalara gelmesi için önemli görevler üstleniyorlar. dedi.
Amasya Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ise bu ve buna benzer iş birliklerinin eğitimdeki kaliteyi artıracağını düşündüğünü, Amasya Üniversitesinin 2016 yılı içerisindeki gündeminin önemli bir bölümünü sağlıkla ilgili çalışmaların oluşturduğunu söyledi.
Rektör Orbay, Sağlık Yüksekokulu ve Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin eğitim öğretim programında öngörülen yarıyıl için uygulamalarını düzenlemek, hastane yönetimi, ilgili birim çalışanları, öğretim elemanları ve öğrencilerin uygulama çalışmalarının koordine edilmesi ve mesai sonrası hastane çalışma şartlarının oluşturulması amacıyla imzalanan protokol öğrencilerin derslerde öğrendikleri teorik bilgilerinin pratikte de uygulamalarını görmek açısından önem taşıdığını bildirdi.
Sağlık Yüksekokulu ve Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin eğitim öğretim programında öngörülen yarıyıl için uygulamalarını düzenlemek, hastane yönetimi, ilgili birim çalışanları, öğretim elemanları ve öğrencilerin uygulama çalışmalarının koordine edilmesi ve mesai sonrası hastane çalışma şartlarının oluşturulması amacıyla imzalanan protokol öğrencilerin derslerde öğrendikleri teorik bilgilerinin pratikte de uygulamalarını görmek açısından önem taşıyor. Kamu Hastaneleri Birliğiyle uyumlu bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şevket Kandemir; ”Staj, iş yeri hekimliği, hastanelerimizde çalışan öğretim elemanlarının yüksekokullarımızda ders vermesi noktasında Kamu Hastaneleri Birliğinden ciddi anlamda destek görüyoruz. Son dönemlerde de akademik kadrolarımız ve laboratuarlarımız çok iyi noktalara geldi. Hemşirelik, ebelik, optisyenlik, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik gibi programlarda eğitim gören öğrencilerimizin daha verimli staj sezonu geçirebilmeleri için bu iş birliği protokolünü imzaladık. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Faruk Tonga’ya göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle