logo

reklam

Karahocagil; DAVAMIZ, BÜYÜK TÜRKİYE DAVASIDIR

AK parti Amasya Milletvekili Levent Karahocagil
DAVAMIZ, BÜYÜK TÜRKİYE DAVASIDIR
AK parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, 2019 Yılı Bütçesi, yeni ekonomi programında ortaya konulan dengeleme sürecinin en temel destekleyicisi olacağını belirterek, “Maliye politikası, para politikasıyla eşgüdümlü olarak, enflasyon başta olmak üzere cari açık ve büyümeye ilişkin hedeflerle uyumlu olarak yürütülecektir.
M. Levent Karahocagil, 16 yılda ezber bozan yatırımlarla Türkiye’nin yeniden inşa edildiğine işaret eden Milletvekili Karahocagil, “Bunu yapmak için bir davanızın olması lazım, hakikaten bir davanızın olması lazım ve bu davanın sadece bu dünyaya yönelik de olmaması lazım, uhrevi boyutunun da olması lazım. İşte biz böyle bir davanın müddeileriyiz, böyle bir davanın yolcularıyız. Bu dava büyük Türkiye davasıdır. dedi.
Yeni ekonomi programında ortaya koyduğumuz hedefler doğrultusunda hazırladığımız 2019 yılı bütçesinin en önemli özelliklerinden biri ‘tasarruf bütçesi’ olmasıdır.” dedi.
Bir yandan tasarruflar sayesinde kamu kaynaklarının verimsiz alanlara yönelmesinin önüne geçilirken diğer yandan memurumuzun, işçimizin, emeklimizin haklarını koruduklarını kaydeden Karahocagil, 2019 Bütçemizden özel sektörün yenilikçi ve üretken yatırımlarını destekleyecek yatırımlara önem veriyoruz. 2019 yılında bütçeden yatırımlar için 65.1 milyar TL kaynak ayırıldı. 2019 Bütçemizde yerel yönetimleri destekliyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir ve diğer belediyelerimiz İl Özel İdarelerimize ayırdığımız kaynağı %28.4 arttırarak 93.6 milyar TL seviyesine ulaştırıyoruz.” dedi.
Diğer taraftan, ihracata, teknoloji üretimine ve turizme yönelik ayrılan kaynaklarda temel olarak kesinti uygulanmadığığnı belirten AK parti Amasya milletvekili Karahocagil, “Yeni Ekonomi Programında da ilan ettiğimiz gibi 2019 yılı bütçesinden başlayarak 3 yıllık dönemde kaynaklarımızı öncelikli olarak ihracatı ve yüksek teknoloji üretimi artıracak ve cari açığı azaltacak yatırımlara kanalize edeceğiz. Bu kapsamda daha önce ilan ettiğimiz bütçe disiplini ve sıkı maliye politikası yaklaşımımız 2019 yılında da tavizsiz şekilde uygulamaya devam edilecektir.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle