logo

reklam

Kaya; Amasya Turizm Cennetidir

ahmet kaya

Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Kaya, “Bir turizm ülkesi olan Türkiye’nin, güzide şehri Amasya: tarihi, kültürel mirası ve eşsiz doğal güzellikleri ile günümüzde adeta bir açık hava müzesine dönüşmüştür.” dedi.
Turizmde markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlemeye de devam etmektedir. Gelişmeye son derece açık olan turizm, geliştikçe kendisiyle beraber diğer alanların gelişimine de hız kazandıran öncü bir sektör olduğunu kaydeden Kaya, Bu sebeple Amasya; turizm hedefini, her geçen gün daha da yükseğe taşımak zorundayız. Hedeflerimizi gerçekleştirmemiz için de turizmde; yeni bakışlar, projeler, işbirliği ve iletişim ortamı oluşturulmasında, hepimize görevler düşmektedir. dedi.
Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Kaya turizm haftası dolayısıyla yayınlamış olduğu mesajında şunları belirtti. “İlimizi, her yıl dünyanın 80 farklı ülkesinden turist ziyaret etmektedir. Geçen yıl yerli ve yabancı turist sayımız 487.816’dır. Bu yılki hedefimiz 500 bin turist sayısına ulaşmaktır. 2014 yılı üç aylık konaklama sayısı 37 bin 521 iken 2015 yılı konaklama sayısı 47 bin 407 kişidir. Ziyaretçi ve konaklama sayımızın artışında en önemli role sahip olan Valimiz İ. Halil Çomaktekin’e, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’e, il genel meclisimize ve bizden desteklerini esirgemeyen tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, seyahat acentalarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, tüm basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum. 15 Nisan, yani bugün itibariyle başlayan yeni turizm sezonumuzun, ülkeniz ve ilimiz için verimli ve bereketli geçmesi temennisiyle, sektörün değerli çalışanlarına ve yatırımcılarına başarılar diliyorum ve hepinizin Turizm Haftası’nı kutluyorum.

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle