logo

reklam

Kırlangıç “EKONOMİNİN KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRACAKTIR”

ATSO Başkanı Murat Kırlangıç
“KOBİ’LERİN DESTEKLENMESİ EKONOMİNİN KAN DOLAŞIMINI HIZLANDIRACAKTIR”
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, hükümetin reel sektöre yönelik destekleri KOBİ Destek Paketi ile taçlandırıldığını belirterek, “Üretim ve istihdamın çok önemli bölümünü sağlayan KOBİ’lerin desteklenmesi ekonominin kan dolaşımını hızlandıracaktır” dedi.
ATSO Başkanı Kırlangıç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan KOBİ Destek Paketi’ni değerlendirdi. Türkiye ekonomisinin döviz merkezli saldırılarla kuşatma altına alınmaya çalışılmasından bu yana, hükümetin reel sektörü finansman destekleri başta olmak üzere bir çok alanda desteklediğini kaydeden Kırlangıç, KOBİ Destek paketiyle bu desteklerin taçlandırıldığını söyledi. Ekonomide yaşanan sıkıntının kısa sürede dengelenmeye döndüğünü belirten ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, “Üst üste yapılan müjdeli açıklamalarla reel sektör sadece finans olarak değil moral ve motivasyon olarak da desteklendi” dedi.
13 bankanın katılımıyla sağlanan KOBİ Değer Kredisi destek paketinin önemine değinen Kırlangıç, “Türkiye’de firmaların yaklaşık yüzde 95’ini oluşturan KOBİ’lerimiz istihdamın yüzde 65-70’ini sağlıyor. Ekonomimizin bel kemiğini oluşturan, üretimin önemli bölümünü sırtlayan KOBİ’lerin finansman ihtiyacının karşılanması, istihdam, üretim ve yatırım konularında itici güç olacaktır” diye konuştu.
Kırlangıç, “Başta imalatçı ve ihracatçılar olmak üzere yıllık cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmelerimiz toplam 20 milyar liralık paketten yararlanarak, rahat nefes alıp faaliyetlerini sürdürecekler. 6 ay geri ödemesiz ve aylık yüzde 1,54 faiz oranıyla verilecek kredi KOBİ’lerin faaliyetlerini artıracak bu da bir anlamda ekonominin kan dolaşımını hızlandıracaktır” dedi. Baran, KOBİ Destek Paketi için baştar cumhursbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a teşekkür etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle