logo

reklam

Kırsal Kesim KÖYDES’le Hayat Buluyor

vali i.halil çomaktekinAmasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, KÖYDES ve Özel İdare imkanlarıyla köylerin yol, içme suyu, kanalizasyon ve parke taşı gibi temel sorunlarının büyük bölümünü çözdüklerini söyledi.
Vali Çomaktekin, Köylerdeki yaşam kalitesinin arttığını ve göçün önüne geçeceklerini belirterek, “KÖYDES’le amaç insanların yaşam standardını arttırarak, köyden kente göçü önlemektir. Bunun yanı sıra sosyal projelere de ağırlık vererek, tamamen yaşanacak yerler yapmayı hedefliyoruz” dedi.
Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında, 2016 yılında il genelinde yapılan işlerin uygulama sonuçlarının gözden geçirilmesi amacıyla Vali İbrahim Halil Çomaktekin Başkanlığında bir toplantı yapıldı. Valilik Toplantı salonunda yapılan toplantıya İlçe Kaymakamları, İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıttır, bazı kurum amirleri, il özel idare şube müdürleri ve diğer ilgililer katıldı.
“Yolu ve Suyu Olmayan Köy Kalmayacak” parolasıyla 2005 yılında hayata geçirilen KÖYDES Projesi kapsamında, Amasya’nın köylerinde yaşam kalitesi arttı.
KÖYDES projeleri sayesinde Amasya’nın merkez köyleri ile ilçelerin en ücra yerleşim birimlerinin yol ve su problemleri ile köylere yönelik diğer hizmetlerin çözüldüğünü dile getiren Vali İbrahim Çomaktekin, kırsal kesime yönelik bundan sonraki ihtiyaç ve sorunlarla ilgili olarak da imkânlar ölçüsünde ayrıca çalışmaların yapılacağını sözlerine ekledi.
Vali Çomaktekin “Köylerin altyapı eksikliklerini gidermek, böylece yaşam kalitesini arttırarak, kente göçü önlemek amacı taşıyan KÖYDES Projesi’nin yanı sıra İl Özel İdaresi imkanları ile sosyal projeler de köyleri saracağını belirten Vali Çomatekin, İl Özel İdaresi olarak, kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşların talepleri doğrultusunda, tüm köylerde yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza yönelik yatırım projelerinin hayata geçirilmesini hedeflediklerini ve KÖYDES ve Özel İdare imkanlarıyla köylerin yol, içme suyu, kanalizasyon ve parke taşı gibi temel sorunlarının büyük bölümünü çözdük. Köylerimizde yaşayan çocuklarımız için her köyde oyun parkı oluşturacağız.” dedi.
Vali Çomaktekin başkanlığında yapılan toplantıda ayrıca ilçe kaymakamlarından, ilçelerin ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle