logo

reklam

Kış Lastiği Denetimi Arttı

AMASYA’da denetimlerini sıklaştıran polis ekipleri, kış lastiği olmayan otobüslerin çıkışına izin vermiyor.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Ülke genelinde yaşanan trafik kazalarının ardından gündeme gelen yolcu otobüslerinde kış lastiği kullanılmasına yönelik denetimlerini artırdı.
Amasya’dan şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüsleri durdurarak kontrol yapan ekipler, araçların lastiklerini detaylı olarak inceleyerek diş derinliğini kontrol etti.
Kış lastiği olmayan otobüslerin trafiğe çıkışına izin vermeyen ekipler, yolculara da emniyet kemeri takmaları uyarısında bulundu.
Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, yaptığı açıklamada, amaçlarının yolculara kazasız ve güvenli seyahat imkanı sağlamak olduğunu söyledi.
Kapsal, otobüsteki yolculardan emniyet kemerlerini takmalarını ve seyahat esnasında yaşadıkları sorunları 155 polis imdat hattına bildirmelerini istedi.
Buarada yapılan kış lastiği denetimlerinin yalnız şehirler arası yolcu otobüslerinde yapılmadığı kanun kapsamında belirtilen tüm ticadi amaçlı araçlarda da uygulandığı bildirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle