logo

reklam
08 Ağustos 2017

Konvoylar Yasaklanıyor

AMASYA da düğün ve asker uğurlama konvoyları yasaklanıyor. Kurallara uymayanlar en ağır şekilde cezalandırılacak. Amasya İl Emniyet müdürü Fahri Bulut, “Herkes birbirinin hukukuna saygılı olacak. Kuralları ihlal edenleri en ağır şekilde cezalandıracağız.” dedi.
Türkiye’de yurttaşların sıkça başvurduğu alternatif düğün yöntemlerinden olan sokak düğünleri ile sevinç gösterilerinin vazgeçilmez eğlencesi araç konvoyları yasaklanıyor.
Sokak düğünleri, araç konvoyları, havai fişek gösterileri ve gece kulüplerinin çevreyi rahatsız eden gürültüsünü bitirmeyi amaçlayan Amasya Emniyeti, Bu kapsamda, sokak düğünü, kutlama gibi elektronik olarak ses yükseltici, davul-zurna, havai fişek, maytap kullanılarak yapılan açık hava aktivitelerine de izin verilmeyecek.
Düğün ve Asker uğurlama konvoylarında araç sürücülerinin tehlikeli hareketlerde bulunması ölümlere davetiye çıkarıyor. Amasya Emniyeti, aynı tabloların yaşanmaması için harekete geçti. Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Düğün ve asker konvoylarına nizam vereceklerini belirterek, asker ve düğün konvoylarını Amasya’da Ziyapaşa Bulvarı ve Mustafa kemal paşa Bulvarı üzerinde yasaklayacaklarını belirtti. Bulut, “3’ten fazla araç arka arkaya birbirini takip edemeyecek. Klakson çalma, maytap patlatma ve silah atma tamamen yasaklanıyor. İl genelinde bunlara müsaade etmeyeceğiz.” dedi.
Düğün konvoylarında araç sürücülerinin klakson çalarak gürültü kirliliği yarattığı ve vatandaşların çıkan gürültüden dolayı rahatsız olması nedeniyle başlatılan uygulamada, düğün arabaları ve konvoylara katılan sürücüler ile asker uğurlamalarına katılan sürücüler durdurularak tek tek klakson çalmamaları konusunda uyarıldılar. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri bu tür uygulamaların yaz boyunca devam edileceğini, amaçlarının ceza yazmak değil uyarmak olduğunu ancak kurallara uymayan ve aksine davrananlar hakkında yasal işlem yapılacağını söylediler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle