logo

reklam

Köse; “RAMAZAN FIRSATÇILIĞI YAPILMASIN”

AESOB Başkanı İsa Köse
“RAMAZAN FIRSATÇILIĞI YAPILMASIN”
Amasya Esnaf Sanatkar Odalar Birliği Başkanı İsa Köse, “Spekülasyona fırsat verilmemeli, tedbirler zamanında alınmalıdır. Üretici, hal, pazar ve market fiyatlarını takibe devam ediyoruz. Ramazan fırsatçılığı yapılmasın’ diyoruz” dedi. Köse, Ramazan nedeniyle tüm gözlerin gıda fiyatlarına çevrildiğini bildirerek, “beklentimiz bütün kesimlerin sorumlu davranması, artan talebin suiistimal edilmemesidir” dedi.
AESOB Başkanı İsa Köse, Ramazan ayı öncesinde mahalle esnaflarından ve güvenilir yerlerden alışveriş yapılması önerisinde bulunarak vatandaşları israf yapmama konusunda uyardı.
Ramazan ayına sayılı günler kala kısa bir açıklama yapan Amasya ESOB Başkanı İsa Köse, Amasya esnaflarının Ramazan ayı için tüm hazırlıklarını tamamladığını aktararak merdiven altı ürünlerden uzak durulması gerektiği ve ucuz diye tercih edilen ürünlerin kalitesizlik nedeniyle israfa sebep olduğunu hatırlattı. Ramazan ayı nedeniyle alışveriş telaşının da başladığını aktaran AESOB Başkanı İsa Köse, “Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sokaklarda da büyük bir hareketlilik yaşanıyor. İftar sofralarımızı en güzel şekilde hazırlamak için hazırlıklar yapılıyor, alışveriş ihtiyaçları karşılanıyor. Ancak bu süreçte birlik, beraberlik ve paylaşım ayı olan Mübarek Ramazan ayının ruhuna uygun hareket etmeye özen göstermeliyiz. Bir yandan alışverişlerimizi yaparken, en güzel iftar sofralarımızı kurarken hem israftan kaçınmalıyız hem de alışverişlerimizi en doğru bildiğimiz, güvenilir yerlerden yapmalıyız.” dedi.
Her Ramazan öncesinde vatandaşın sağlığını hiçe sayan fırsatçıların türediğini vurgulayan AESOB Başkanı İsa Köse, “Ramazan ayı öncesinde hemşerilerimiz fırsatçılara geçit vermemeli. Ucuz diye satılan denetimsiz, merdiven altı diye tabir ettiğimiz biçimde üretilen ürünler hem sağlıksız hem de kalitesiz olmaları nedeniyle aslında daha çok israfa neden oluyor. Alışverişlerimizi mutlaka bildiğimiz, güvendiğimiz gerektiğinde hesap sorabileceğimiz mahalle esnaflarımızdan yapmalıyız ki hem kendi sağlığımızı koruyalım hem de esnaflarımızın da iftar sofralarına katkı sağlayalım. Böylece bir yandan orucumuzu tutarak ibadetimizi gerçekleştirirken bir yandan da birlik, dayanışma, tasarruf ve kardeşlik anlayışının hakim olduğu Ramazan ayına yakışır bir davranış sergilemiş olalım.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle