logo

reklam

Köydes’ten Amasya’ya 80 Milyonluk Dev Bütçe

Köydes’ten Amasya’ya 80 Milyonluk Dev Bütçe
Hükümet Desteği 22 Milyon
Amasya İl Genel Meclisi’nin 2019 yılı Mayıs ayı toplantısında Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) ödeneklerinin tahsisi gerçekleşti. Bütçeden yatırımlara 57 milyon 800 bin TL ödenek ayırdı. Hükümetin Amasya ili Köydes yatırımları için 22 milyon 283 bin liralık KÖYDES desteği ile birlikte toplam 80 milyon 83 bin liralık kaynak ayrıldı.
Vali Dr. Osman Varol, “2019 yılında kırsal altyapıda standardın yükseltilmesi için öncelikle içme suyu yetersizliği bulunan bütün yerleşim birimlerimizin yatırım ve iyileştirme ihtiyaçları karşılanarak çevreye duyarlı bir yaklaşımla kanalizasyon konusundaki eksiklikler giderilmesi planlandı. İçmesuyu depolarında güneş enerjisi uygulaması yapılarak tasarruflara önem verildi. Köylerin daha temiz ve düzenli olması için köy merkezlerine parke taşı döşenmesi ve filoya katılan yeni çöp toplama araçları ile birlikte köylerde temiz ve yaşanabilir alanların oluşturulması hedefleniyor.” dedi.
Varol, “2019 yılında kırsal altyapının iyileştirilmesi yoluyla halkımızın yaşam kalitesini artırmaya yönelik yatırım ve faaliyetlerin yanı sıra eğitime verilen destek Amasya’daki kültür varlıklarının restorasyonu ve turizme kazandırılması amacıyla da önemli çalışmalar yürütülecek.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle