logo

reklam

Kural tanımayanlar polise takıldı

Amasya’da son bir hafta içerisinde 7 bin 324 sürücü denetlenirken bin 75 araç sürücüsüne kuralsızlıklarından dolayı 606 bin 575 lira para cezası kesildi. kuralsızlık rekoru yine ‘hız limit sınırını’ ihlali oldu.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin son bir haftada yapılan trafik uygulamaları konusunda yapılan açıklamada, 7 bin 324 araçın kontrol edildiği ve bu araçlardan 1.750 araçın yasaların ön gördüğü kurallara uymadıklarından dolayı 606 bin 575 lira para cezası uygulanırken bu araçlardan 37 araç çeşitli maddelerden dolayı trafikten men edilirken 5 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan para cezası ve ehliyetine geçici el konulurken adli işlemlerde başaltıldığı bildirildi.
Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, yapılan açıklamada ise, “Son zamanlarda gerek şehrin girişlerinde, gerek şehir merkezlerinde radarla hız denetimleri attırılmıştır. Vatandaşların mağdur olmamaları için Radar denetimi yapılan yollar üzerinde ‘Bu yolda radarla hız kontrolü yapılmaktadır’ yazılı uyarı levhaları konulmuştur. Amasya’da trafik kültürünü oluşturmak ve daha huzurlu bir trafik ortamında yaşamaları için yol kullanıcılarının trafik kurallarına uymaları gerektiğini hatırlamakta yarar olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle