logo

reklam

Kur’an Kursu Öğrencilerinden Yemen’e Yardım Eli

Minik öğrenciler harçlıklarından Yemen’e yardım gönderdi
Amasya’da minik öğrenciler “Yemen’e Sessiz Kalma” kampanyasına harçlıklarıyla katkı sağladı.
Amasya İl Müftülüğüne bağlı Akmescit Kur’an Kursu’nda eğitim göreni 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğrencileri başlatılan “Yemen’e Sessiz Kalma” kampanyasına öğrenciler harçlıklarıyla katkı sağladı.
Yemen’deki savaşta zarar gören açlık ve yokluk içindeki din kardeşlerimize yardım etmek amacıyla Akmescit Kur’an Kursu’nda eğitim gören 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğrenciler arasında “Yemen’e Sessiz Kalma” kampanyası başlattılar.
Kampanya kapsamında, minik öğrencilerin katkılarıyla toplanan 1.300 TL, toplayarak Amasya İl Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu’na teslim ettiler.
Minik öğrencilerin öğretmenleri, toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşması için kampanyayı düzenlediklerini söylediler.
Kampanyaya ilginin yoğun olduğunu ifade eden İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadis-i şerifini hatırlatarak sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturmak ve büyüklere örnek olma açısından minik öğrencilerin Yemen’deki muhtaç din kardeşlerimize yardım eli uzatmalarının çok anlamlı olduğunu ifade ederek çok müteessir olduğunu belirtti.
İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, toplanan paraların Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi tarafından düzenlenen makbuzlarını teslim ederek önderlik yapan hocalarına ve minik öğrencilere bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle