logo

reklam
05 Ağustos 2019

Kurban fiyatları el yakıyor

Büyük ve küçükbaş hayvanların azlığı, kurbanlık fiyatlarını yüzde 100 artırdı. Yetiştiriciler, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla kurbanlık satışlarının başladığı Amasya Belediyesi’ne ait Hayvan Pazarında, kurbanlık fiyatları el yakıyor. Yem fiyatlarının yüksek olması nedeniyle büyük ve küçükbaş hayvanların kendi masrafını bile karşılamadığını belirtiyor
Kurban bayramına sayılı günler kala Amasya’da vatandaşlar kurbanlık alışverişini yapmaya başladı. Amasya’da kurbanlık fiyatları büyükbaşta alt sınır 10 bin TL, küçükbaşta ise alt sınır 1200 TL.

ÇİFTLİKLERDEN KURBAN ALIYORLAR
Çiftçilerden kurban almaya başlayan vatandaşlar ise kurbanların pahalı olmasından dert yanıyor. Ağırlıklı olarak küçükbaş hayvan bulunan satış yerlerine en yoğun bulunan kurbanlık koyunlar oluyor. Ortalama bir koyunun yaklaşık bin lira olduğu satış yerlerinde vatandaşlardan pahalılıktan şikayetçi olduklarını bildirdiler.

FİYATLAR PAHALI
Fiyatların pahalı olduğunu söyleyen vatandaşlar; “Kurban bayramı dolayısıyla hayvan pazarına geldik. Ancak fiyatlar oldukça pahalı. Normal bir küçükbaş koyun bin liradan başlıyor. Türkiye şartlarında bu fiyatlar çok pahalı. Bizler de çareyi pazarlık yapmakta buluyoruz. Bayram daha da yaklaştıkça fiyatlarda düşüş olmasını umuyoruz.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle