logo

reklam

Kutlu Yürüyüşe Yıldırım’la Devam

binali amasyaKutlu Yürüyüşe Yıldırım’la Devam
YILDIRIM; Makam gömleğini, makam için değil, millete hizmet için giydik.
Türkiye’yi yaklaşık 14 yıldır kesintisiz yöneten AK Parti’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde AK Parti’nin 3’üncü genel başkanı Binali Yıldırım görevi Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’n dan devraldı.
AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’ndan sonra 3. genel başkanını seçmek için olağanüstü kongreyi topladı. Parti yönetimi ve genel başkanlık seçimi aynı anda yapıldı. Yeni Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda (MKYK) Ömer Çelik, Faruk Çelik ve Mehmet Ali Şahin’in yer almadı.
27 Ağustos 2014’te AK Parti 1. Olağanüstü Kongresi’nde genel başkanlık görevini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan alan Davutoğlu, yine bir olağanüstü kongre ile AK Parti’nin bir numaralı koltuğunu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a devretti.
Kongrede, genel başkanlığın yanı sıra partinin diğer organlarının seçimi de yapıldı.
Yıldırım seçim sonrası AK Parti 3. genel başkanı olarak tarihe geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurucu genel başkan olarak AK Parti’de 13 yıl 13 gün görev yaparken, Davutoğlu ise 20 ay 25 gün görev yaptı.
AK Parti’nin 2. Olağanüstü Kongresi’nde konuşan genel başkanı Binali Yıldırım, “Sayın cumhurbaşkanım söz veriyoruz sevdan sevdamız davan davamız yolun yolumuzdur.” dedi.
AK Parti’nin 2. Olağanüstü Kongresi’nde bin 282 delegenin oyunu alan Binali Yıldırım, “Aydınlık Türkiye’nin mimarı kurucumuz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı saygıyla selamlıyorum. Recep Tayyip Erdoğan bir dava adamıdır büyük Türkiye’nin yılmaz savunucusudur. Her zaman başımız dik gururla ‘ben Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşıyım kader arkadaşıyım gönül arkadaşıyım.’ dedik. Bundan sonra da demeye devam edeceğiz. Devlet içinde paralel yapı olur mu? Tek bir devlet vardır.Hiç kimsenin devletle bilek güreşine girmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Yeni bir anayasaya ihtiyacımız var. Başkanlık sistemini getirmeye hazır mısınız? -Bugün yapmamız gereken fiili durumu hukuki hale getirmektir. Bunun yolu yeni anayasa ve başkanlık sistemidir. İşimiz hizmet, gücümüz millet. Milletten aldığımız güç ile kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle