logo

reklam

Milli Piyango biletleri tükenme noktasına geldi

Milli Piyango İdaresinin yılbaşı biletlerine Amasyalılar yoğun ilgi gösterdi. Biletlerin bayilerde yüzde 90’ının bittiğini söyleyen satıcılar, satışların bu yıl iyi gittiğini ve biletlerin biteceğini tahmin ettiklerini söyledi.
Milli Piyango İdaresi tarafından her yıl düzenlenen yılbaşı çekilişinde bu yıl ikramiye tutarı 80 milyon lira olarak belirlendi. İkramiyenin yüksek olması yılbaşı biletlerine olan talebi de artırdı. Amasya’da biletlerin tükenme aşamasına geldiği belirtilirken, Milli Piyango bayilerinde ise yüzde 90 oranında biletlerin bittiği öğrenildi. Seyyar bayilerde satışların devam ettiği ancak biletlerin azaldığı ifade edildi.
Milli Piyongo bayileri, Türkiye genelinde biletlerin yüzde 90’ının satıldığını belirtti. Vatandaşa biletlerini seyyar bayilerden almaları tavsiyesinde bulunan yetkililer, “İnsanlarımız bu soğukta büyük firmalardan bilet almak için 2-3 saat sırada bekliyor büyük bir umutla. Biletlerini seyyar bayilerden almış olsalar o kadar beklemedikleri gibi, seyyar bayilerimize de katkı sağlamış olurlar. Vatandaşlarımız sırf bilet almak için uçakla büyük şehirlere, bazı firmaların olduğu yere gidiyor. Bugün İstanbul’dan alınan biletle Amasya’dan alınan bilet aynı” dedi.
Yılbaşı çekilişi öncesi vatandaşa uyarıda da bulunan Milli piyongo satıcıları, şöyle devam etti:
“Bazı vatandaşlarımız çıkmadığı zaman üzülüyor ve psikolojileri bozulabiliyor. Biletlerine ikramiye çıkmazsa üzülmesinler. Bu biletlerin geliri devletimize gidiyor ve gelir birçok kamu kurumumuza paylaştırılıyor.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle