logo

reklam

Muhtarlarla Buluşldu

AMASYA Ziraat Odası Başkanlığının organizesinde Amasya valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Alay Komutanı merkeze bağlı köy muhtarları ile biraraya geldi.
Köylerimizde genel itibariyle içme suyu, alt yapı çalışmalarının iyi bir noktada olduğunu belirten vali Dr. Osman Varol, Köylerde yaşanan bazı asayiş olayları ile ilgili Muhtarların güvenlik güçlerine yardımcı olmalarını istedi. Köylerimizde, mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızdan sıkıntıları olupta bizlere ulaşamayanlar varsa muhtarlarımız tarafından tespit edilerek, vatandaşlarımızın sıkıntılarının çözülmesi noktasında ilgili kurumlara bildirilmesini talep etti.
Temel hedefimiz vatandaşımızın mutluluğu ve refahıdır diyen Vali Varol konuşmasında; “Muhtarlarımız vatandaşa hizmet götürmede vatandaşın gördüğü ilk kapı, vatandaşımız onlara en kolay şekilde ulaşıyorlar. Dolayısıyla onların vatandaşımızın ihtiyaçlarını, sıkıntılarını görmeleri ve bunu mahalli idareler olsun, merkezi idarenin taşra teşkilatı olsun devletin diğer kademelerine aktarmaları hayati görevlerini ifade ediyor. Biz hem mahalli idareler olarak, hem merkezi idare olarak devletin hizmetini bir bütün olarak görüyoruz. Vatandaşımıza hizmet götürürken hiç kimseye inancı ne olursa olsun, etnik yapısı ne olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeden hizmet götüreceğiz.
Adaletli hizmet götüreceğiz. Adaletli demek zayıfın daha korunacağı, öncelik verileceği, dezavantajlıların önceliklendirileceği, ama kurallar önünde de herkesin eşit olduğu bir yapı demektir. Eşitlik her zaman adalet demek değildir, daha zayıfın daha çok kollanarak güçlü ile eşit hale getirilmesi adaletin kendisidir. Bunu yaparken muhtarlarımızın bu ilkeleri kavrayıp, bunun gereğini yerine getirme konusunda vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi, ihtiyaçlarına da hem mahalli idarelerimize hem de bize aktarmaları konusunda da ciddi görevler düşüyor. Biz bu konuda doğru mekanizmaları oluşturarak bize ulaşmalarını sağlayacak gerekli çalışmaları sağlayacağız. Ayrıca kendi aramızda da koordinasyonu devam ettirerek gerekli hizmetlerin etkili yapılmasını sağlayacağız” dedi.

ÖZDEMİR; Güç birliliğine ihtiyacımız var
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Bir şehrin kalkınmasında, gelişmesinde ve ilerlemesinde kurumlar arası koordinasyon çok önemli. Her kurumun bu şehre katacağı çok önemli şeyler var dolayısıyla her kurumun iyi koordine olarak güç birliği yapması inşallah Amasya’yı kısa zamanda geleceğe taşıyacak ve bölgesinin en iyi illerinden birisi haline getirecek” dedi.

BAŞ; Koordineli çalışacağız
Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş, köylerimizin durumu hakkında istişare yapmak üzere biraraya geldik. Köylerimizin eksiklikleri, güzellikleri ile ilgili istek ve talepleri dinlemek yatırımların durumunu değerlendirmek ve köylerde yapılacak çalışmaları koordineli bir şekilde yapmak ve geleceğe umutla bakmak istiyoruz. diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle