logo

reklam

NEFESLER TUTULDU, ADAYLAR BEKLENİYOR


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

7 Haziran seçimleri için geri sayım devam ederken, hem siyasi partiler hem halk nefeslerini tuttular adayları bekliyorlar.
Aday adaylığı başvurularıyla başlayan seçim maratonu beklide en kritik noktaya ulaştı. Çünkü seçimin sonucu aday adaylarıyla birebir orantılı. Bu seçimde halkın belli hassasiyetleri oluştu.
Vatandaş illa Amasya’dan aday olsun diyor, yeni yüzler görmek istiyor.
Seçime girecek bütün partilerde böyle düşünen seçmen kitlesi var. Sonuçta Amasya küçük bir yer ve parti tabanları birbirine oy verebilecek durumda.
Seçmen eylimleri listelere göre değişiklik gösterebilir, AK Parti ile MHP seçmeni listelere göre iki parti arasında geçiş yapabilir.
Genel Merkezlerin işi zor, çok ince hesap kitap yapmaları gerekiyor, milletvekili sayılarını listeler belirleyecek.
CHP ön seçimle Milletvekili Adaylarını belirledi. CHP ön seçimde parti üyelerinin oyları ile mevcut milletvekilini ikinci sıraya yollarken, Avukat Mustafa tuncer’i liste başı yaptı. Devrim Ersoy ise bir önceki seçimde olduğu gibi bu seçimde de üçüncü sırada kendine yer buldu. MHP yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı elektronik ortamda ön seçim yaptı, AK Parti ise delege temayül, anket, STK temayülü derken kapsamlı bir çalışma yaptı.
Açıkçası listeler merakla bekleniyor, son günlerde herkesin elinde bir liste kendisine yakın gördüğü adayları listeye dahil ediyor.
Bu süreçte Parti Genel merkezleri son güne kadar bilgi sızdıramadı.
Bugün 7 Nisan, ne kaldıki, gün değil saatler kaldı. Listeler bugün mesai saati biteli kadar YSK’ya teslim edilince kamuoyuna nasıl olsa ilan edilecek.
Seçimle ilgili öngörüde bulunmak için fala bakmaya gerek kalmadı. Bugün belirlenecek Listeleri ve halkın bu listeleri nasıl okuyacağını görmek gerek.
Listeler belli olduktan sonra, seçmen kadar aday adayların tutumuda merak ediliyor.
Hadi Hayırlısı diyelim!..

 

Share
1054 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Halkın sesi olmaya.., Devam ediyoruz!

  22 Ekim 2018 Köşe Yazıları

  Kurulduğu günden bu yana Amasya'nın gündeminin nabzına ışık tutan Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi 2019 Mahalli İdareler seçimi önceside halkın sesi olmaya devam ediyor. Okurlarıyla buluştuğu ilk günden bu yana doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla vatandaşları bilgilendiren Yorum Gazetesi ilkeli haberleriyle de okurlarının takdirini kazanmaya devam ediyor. Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi, sizlerin de desteğiyle gelecek için kentin tek sesi olmayı hedefliyor. Amasya halkına en iyi şekilde hizmet etmeyi amaç edinen Yorum Gazetesi, sayfa sütunlar...
 • “Havalardan, havalardan”

  21 Ekim 2018 Köşe Yazıları

  Sabah uyandınız, başınız ağrıyor. Canınız kahvaltı yapmak istemiyor,gözünüzün önünde duran sucuklu tost sizin için bir anlam ifade etmiyor, vücudunuz ekseriyetle yorgun,zihniniz allak bullak ise;" havalardan", "havalardan". Sonbaharın gelmesi bir dert, sonbahar psikolojisiyle baş etmek ayrı bir dert. Gümüş gri yorganını üzerine çekiveren gökyüzünün altında, hüzünden kasvetten boğulanları,görmek de mümkün. Ne giyeceğini,ne hissedeceği bilmeyenleri de.Bir güneşli, bir yağmurlu havanın değişkenliği ruhumuza da sirayet ediverdi resmen. Bu a...
 • O Benim Başkanım

  16 Ekim 2018 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  Seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin aday belirleme sürecini de hızlandırdı. Genelde temayül yoklamasıyla adaylarını belirleyeren AK Parti, bu sefer adaylarını seçim bölgesinde halkı tarafından sevilen ve istenilen kişilerden oluşan bir liste hazırlayacağı bekleniyor. Yerel seçimle genel seçimin dinamiğinin farklı olduğunu bilerek başlamalıyız. Yerel seçimlerde seçim sonucunu belirleyecek birinci etken adayın kim olduğudur. İkincisi siyasal partinin iktidar olma hevesinin ya da vatandaşa vereceği umudun ne kadar güçlü olduğu önemlid...
 • Hizmete Övgü

  15 Ekim 2018 Köşe Yazıları, Siyaset

  Yazının başlığından da anladığıniz üzere bu bir övgü yazısıdır. Neye mi övgü? Çabaya övgü . Özveriye övgü. Emeğe övgü. Dün, bugün ve yarın Amasya'yı bir güneş gibi ışıl ışıl yapanlara övgü. Kimden mi bu övgü? Sokaktaki Vatandaştan. Senden,benden, bizden,herkesten. Niye mi yazıyorum ? "Yavrum,sesimizi duyur" dediler. Elbette,elbette. Beni yolda, çarşıda veya herhangi bir kafede görenler bilir.Alışkınlığım sebebiyle,elimde kitap ve gazete ile gezerim. Okuma rutinim bozulsun istemem.Bir iki gün oluyor. Elimde yine gazetem,kitap...
hd porno sikis izle