logo

reklam

NEFESLER TUTULDU, ADAYLAR BEKLENİYOR


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

7 Haziran seçimleri için geri sayım devam ederken, hem siyasi partiler hem halk nefeslerini tuttular adayları bekliyorlar.
Aday adaylığı başvurularıyla başlayan seçim maratonu beklide en kritik noktaya ulaştı. Çünkü seçimin sonucu aday adaylarıyla birebir orantılı. Bu seçimde halkın belli hassasiyetleri oluştu.
Vatandaş illa Amasya’dan aday olsun diyor, yeni yüzler görmek istiyor.
Seçime girecek bütün partilerde böyle düşünen seçmen kitlesi var. Sonuçta Amasya küçük bir yer ve parti tabanları birbirine oy verebilecek durumda.
Seçmen eylimleri listelere göre değişiklik gösterebilir, AK Parti ile MHP seçmeni listelere göre iki parti arasında geçiş yapabilir.
Genel Merkezlerin işi zor, çok ince hesap kitap yapmaları gerekiyor, milletvekili sayılarını listeler belirleyecek.
CHP ön seçimle Milletvekili Adaylarını belirledi. CHP ön seçimde parti üyelerinin oyları ile mevcut milletvekilini ikinci sıraya yollarken, Avukat Mustafa tuncer’i liste başı yaptı. Devrim Ersoy ise bir önceki seçimde olduğu gibi bu seçimde de üçüncü sırada kendine yer buldu. MHP yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı elektronik ortamda ön seçim yaptı, AK Parti ise delege temayül, anket, STK temayülü derken kapsamlı bir çalışma yaptı.
Açıkçası listeler merakla bekleniyor, son günlerde herkesin elinde bir liste kendisine yakın gördüğü adayları listeye dahil ediyor.
Bu süreçte Parti Genel merkezleri son güne kadar bilgi sızdıramadı.
Bugün 7 Nisan, ne kaldıki, gün değil saatler kaldı. Listeler bugün mesai saati biteli kadar YSK’ya teslim edilince kamuoyuna nasıl olsa ilan edilecek.
Seçimle ilgili öngörüde bulunmak için fala bakmaya gerek kalmadı. Bugün belirlenecek Listeleri ve halkın bu listeleri nasıl okuyacağını görmek gerek.
Listeler belli olduktan sonra, seçmen kadar aday adayların tutumuda merak ediliyor.
Hadi Hayırlısı diyelim!..

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 14 Şubat ve Reklâm İlişkisi

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Yaşamsal döngümüzün temeline, sevgiyi, hoşgörüyü ve tahammülü yerleştirdiğimiz zamanlar artık çok uzağımızda kaldı maalesef. Şimdi bu yapının temelini daha fazla alışverişler , doyumsuz alışverişler alır oldu.Daha fazla alışverişin zihince bir açıklaması vardı elbet "Al onu çünkü sen önemlisin, al çünkü sen biriciksin, eğer onu almazsan önemli insan olmazsın" piskoloji bilimi de reklâm ve tüketim sektöründen yanaydı. En önemli verilerini bu uğurda paspas ettiler. Reklâmlarda kullanılan dil, kurgulanan kısa ve etkili filmlerin uyarı amaçlı olma...
 • Amasya Seçmeni ve Adayları

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Çöplerin iyi toplanması, şehrin temizliği, kaldırım yapımı ve altyapının yeterli olması seçmeni tatmin etmemektedir. Bunların ötesinde belediye başkanın yenilikçi ve şehrinin kalkınmasında öncü olmasını beklemektedir. 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde Amasya'da 7 ilçe ve bir belde olmak üzere 8 belediye için seçim yapılacak. Aynı zamanda 8 belediyenin belediye meclis üyesi de bu seçimde belirlenecek. İl Genel Meclisi içinde 7 ilçede seçim yapılacak. Muhtarlık seçimleri ise köy ve mahalle bazında yapılacak. Sizden olanlara oy verin Aday pr...
 • Seçmenin Aday Profili

  15 Ocak 2019 Köşe Yazıları

  Yerel yönetimler, halka en yakın yönetim birimleri olma özelliğini taşımaktadırlar. Bu yönüyle de demokratik değerlerle birlikte anılmaktadırlar. Yerel yönetimlerden beklenen demokratik değerlerin gerçekleşmesi ya da gerçek anlamda demokratik yerel yönetimlerin varlığı için belki de en önemli mekanizma yerel seçimlerdir. Yerel yönetim organlarının gerçek anlamda yerel halkı temsil etmesi, yerel yönetim faaliyetlerinin yerel halkın taleplerine ve sorularına cevap vermesi, halkın yerel yönetim faaliyetlerine katılım kanallarının açık olması...
 • Masal Poşeti

  13 Ocak 2019 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, poşetten gündem, poşetten yasa yapan bir ülke varmış. Bu ülkenin insanlarının bir kısmı mutlu, azimli, çalışkan bir kısmı ise biraz garip, biraz gösterisevermiş. Gösteriseverler, konuşmaları gereken yerlerde susar, susmaları gereken yerlerde avaz avaz boş bilmiş konuşurlarmış. Örneğin; et o kadar pahalıymış ki, onun yerine dana dili alınırmış. Bundan pek şikayet etmez, edecekleri vakit, " tüketim çokluğundan pahalı canım" denilip geçiştirilirmiş. Dili yer, "dilsiz" yola mecbur devam ederlermiş.Günler böy...
hd porno sikis izle