logo

reklam

Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlanacak

NEVRUZBolluğu, bereketi ve baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı, Bugün Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi bahçesinde kutlanıyor.
Baharı müjdeleyen Nevruz çiçeği, kar altından kuşandığı güzelliğiyle toprağı uyandırıyor. Umudun, birliğin ve kardeşliğin simgesi Nevruz Bayramı kutlamalarında yüzlerce vatandaş, açık alana kurulacak Nevruz ateşinin üstünden atlayarak baharın gelişini kutlayacak.

NEVRUZ ATEŞİ KARDEŞLİK İÇİN YANACAK
Amasya da vatandaşın bir araya geleceği Nevruz Bayramı kutlamalarında Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğrencilerinin gösterilirenin ile birlikte Güzel sanatlar Lisesi Müzik Grubu Gösterileri Grubu sahne alacak. Ayrıca ve Demir Dövme Seromonisi yapılacak.

YUMURTA TOKUŞTURMA, DEMİR DÖVME VE TÜRKMEN PİLAVI
Demir dövme ve yumurta tokuşturma ritüellerinin gerçekleştirileceği kutlamada, ayrıca vatandaşlara Orta Asya’nın meşhur lezzetlerinden pilav ve yöresel tatlar da ikram edilecek.
Amasya Valiliği, Amasya Belediyesi, Kültür İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle 21 Mart Salı günü (bugün) saat: 10.30’da Torumtay Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi bahçesinde düzenlenecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle