logo

reklam

O Benim Başkanım


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

Seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin aday belirleme sürecini de hızlandırdı. Genelde temayül yoklamasıyla adaylarını belirleyeren AK Parti, bu sefer adaylarını seçim bölgesinde halkı tarafından sevilen ve istenilen kişilerden oluşan bir liste hazırlayacağı bekleniyor.

Yerel seçimle genel seçimin dinamiğinin farklı olduğunu bilerek başlamalıyız. Yerel seçimlerde seçim sonucunu belirleyecek birinci etken adayın kim olduğudur. İkincisi siyasal partinin iktidar olma hevesinin ya da vatandaşa vereceği umudun ne kadar güçlü olduğu önemlidir. Aday önemli parti önemli değil kısmı doğru değildir. Genel seçimde partilerin aldığı oy oranları önemlidir. Yerelde partinin aldığı oy oranı önemli değildir. Alınan belediye sayısı önemlidir. 24 Haziran seçimi sonrası küsmüş, kafası karışmış bir seçmen var. Dolayısıyla seçmeni ikna etmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Amasya’da seçmen önemli bir belirteç olacak.

AK Parti´de pek çok isim adaylık için beklerken, AK Parti Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir vatandaşlar tarafından sevilen ve istenilen isim olarak öne çıkması Cafer Özdemir’in önümüzdeki günlerde açıklanacak olan listede üçüncü dönem Amasya Belediye Başkanı adayı olarak yer alacağı bekleniyor.

Özdemir’in Amasya seçmeni tarafından da sevilen ve istenilen ortak Belediye Başkanı konumunda olması Amasya’da “O bizim Belediye Başkanımız” olarak kabul görülmesi Cafer Özdemir’i diğer adaylara göre daha büyük sorumluluk altında olmasına rağmen her kesime ve her vatandaşa eşit tutum ve davranışları Amasyalılar tarafından takdir ile karşılanıyor.

Hal böyle olurken, AK Partinin dışındaki siyasi partiler CHP, MHP ve İYİ parti AK Partideki aday belirleme süreceni yakından takip ediyor. Mevcut Başkan Özdemir’in aday gösterilmemesi durumunda seçime daha alternatifli ve daha güçlü adaylarla çıkmak istiyor.

Başkan Özdemir tarafından Amasya’nın gelişimi için hayata geçirilen hizmetler ve potansiyel projeler geleceğe ışık tutuyor.
“Önce İnsan” ilkesinin yol göstericiliğinde kentteki değişimi yönetirken, hizmetleri de her yıl bir basamak daha yükseltmek ve “örnek ve lider kent” tanımlamasını canlı tutmak için çaba gösteriyor.
Demokrasi, katılımcılık, özgürlük, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdan Amasya Belediyesi’nin hizmetlerine yön veren odak noktaları.

Milletvekili seçimlerinden biraz farklı yerel seçim. Adayın ismi toplumun belli kesimlerinden değil de toplumun tüm katmanları tarafından tercih edilmesi önem taşıyor.

Yerel seçimlerde Amasya’da belediye başkanı Cafer Özdemir’in devam etmesi gerekir. Çünkü; “Kamuoyunun memnuniyetini biliyoruz. O nedenle değişmesi için bir neden yok”

Başkkan Özdemir’in aday gösterilmemesi durumunda ise; Her partiden beklenen, vizyonu olan yeni isimleri listelerine dahil etmek. Ancak bunların vitrin için göstermelik yerleştirip eskilerin gölgesinde kalacakları bir tablo görmek istemiyor seçmen. Partilerin bu yöndeki samimiyetleri, az olmayan bir seçmen kitlesinin tercihinde rol oynayacak gibi görünüyor.
Partiden önce adaya oy verilecek olması, sevilen ve tanıdık sayılarını artırdığı için karma oya doğru da bir yönelim görünüyor. Bu kesim, tanıdıklar dışında daha çok yeni isimlere yönelecek izlenimi veriyor.

AK parti’nin Başkan kriterlerine baktığımızda
“Belediye başkan adayları gerek vizyonları, gerekse projeleri ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasını sağlayacak isimlerden oluşacak.
Adayların AK Parti’nin oyunun üstüne oy getirecek adaylar olmasına dikkat edilecek. Vatandaşta karşılığı olan teşkilatların sevdiği, sivil toplum örgütleri tarafından desteklenen ve o ili kalkındıracak projeleri olan, vatandaşın yakından tanıdığı isimler olacak.”

Buda gösteriyorki; Cumhurbaşkanı sayın Recep tayip Erdoğan başta olmak üzere AK parti Genel Merkezince Amasya halkının beklentisine cevap gelecek ve Cafer Özdemir 2019 Belediye Başkanlığı seçimi için Amasya’dan üçüncü kez aday gösterilecek.

Haydi Hayırlısı

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Şaşırmazlık oyunu

  15 Nisan 2019 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Hiçbir şeye şaşıramamak, tepki verememek deyim yerindeyse 'ağzını açıp gık diyememek' . Son günlerde ülkede ve çevremde olup bitenlere ne tek laf edesim, ne de oturup yazasım var. Sessizlik sarmalının içinde güvenli ve huzurluyum(!) Tüm konuşanların aksine ben yutkunarak susmayı tercih ediyorum. Bilfiil, vazgeçilmişlik denilebilir bütün seslerden. Seslerim yüzüme çarpınca anladım bunu. Sesimin faydasızlığı, duymamakta ısrar eden insanlara, inatla neşeli şarkılar söylemek gibi amansızdı niyeyse. Anlaşılan insanlar umut kokan seslerden haz etmiyo...
 • Seçimin Ardından Amasya

  09 Nisan 2019 Köşe Yazıları

  Amasya il genelinde Belediye Başkanları mazbatalarını alarak görevlerine başladılar.. Amasya'ya hayırlı olsun.. Aylardır süren seçim çalışmaları ve kampanyası sona erdi. 31 Mart'ta, kullanılan oylar ile halk tercihini sandıkta belirledi. Sonuçlar çok farklı ortaya çıktı. Amasya'lı seçmen kararını verdi. Önümüzdeki beş yıl içinde belediyeleri yönetecek başkan ve meclis üyelerini seçti. Kendilerine başarılar diliyoruz. Amasya için "Seçmeni iyi okuyan kazanır" denmişti.. Seçim sonucunda haklılık payı ortaya çıktı. Amasya'da seçim sonuçlarının ar...
 • Seçmen kendini seçer

  28 Mart 2019 Köşe Yazıları

  Seçime doğru son dönemece giriyoruz, çoğunluk seçmen kararını verdi bundun sonraki gelişmeler kararsızlar üzerinde etki yaratacaktır. Nitekim yaratıyorda. Öyle hadiseler de oluyor ki kararını vermiş seçmene bile etki edip saf değiştirmelerine neden oluyor. 31 Mart gecesi belki de uzun süredir ilk kez nefes nefese izleyeceğimiz bir seçim olacak. Seçimlere 6 gün kala seçmen eğilimlerinde ilginç kaymalar söz konusu. Seçimlere katılımın yüksek olacağı gözleniyor. Kararsız seçmen sayısı hızla azalıyor. Çünkü seçmenler belediye başkanı ad...
 • Propaganda

  04 Mart 2019 Köşe Yazıları

  " Sözler cephanelerden daha güçlüdür"  Propaganda kelimesini gerek sosyal medyada, haber bültenlerinde, gerek topluluk önü konuşmalarda pek çok kez duymuşsunuzdur. Dünya tarihine damga vuran bu kelimenin tarihsel süreçlerini ve psikolojik boyutlarını gelin hep birlike inceleyelim. Propaganda kelime anlamıyla, Bir öğretiyi, düşünceyi, inancı, siyasayal ideolojiyi başkalarına tanıtmak, benimsetmek, yaymak gereğiyle sözle, yazıyla ve benzeri türlü araçlarla, yollarla gerçekleştirilen her türlü çalışmalara verilen addır. Yalnızca siyasi olarak d...
hd porno sikis izle