logo

reklam

O Benim Başkanım


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

Seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin aday belirleme sürecini de hızlandırdı. Genelde temayül yoklamasıyla adaylarını belirleyeren AK Parti, bu sefer adaylarını seçim bölgesinde halkı tarafından sevilen ve istenilen kişilerden oluşan bir liste hazırlayacağı bekleniyor.

Yerel seçimle genel seçimin dinamiğinin farklı olduğunu bilerek başlamalıyız. Yerel seçimlerde seçim sonucunu belirleyecek birinci etken adayın kim olduğudur. İkincisi siyasal partinin iktidar olma hevesinin ya da vatandaşa vereceği umudun ne kadar güçlü olduğu önemlidir. Aday önemli parti önemli değil kısmı doğru değildir. Genel seçimde partilerin aldığı oy oranları önemlidir. Yerelde partinin aldığı oy oranı önemli değildir. Alınan belediye sayısı önemlidir. 24 Haziran seçimi sonrası küsmüş, kafası karışmış bir seçmen var. Dolayısıyla seçmeni ikna etmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Amasya’da seçmen önemli bir belirteç olacak.

AK Parti´de pek çok isim adaylık için beklerken, AK Parti Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir vatandaşlar tarafından sevilen ve istenilen isim olarak öne çıkması Cafer Özdemir’in önümüzdeki günlerde açıklanacak olan listede üçüncü dönem Amasya Belediye Başkanı adayı olarak yer alacağı bekleniyor.

Özdemir’in Amasya seçmeni tarafından da sevilen ve istenilen ortak Belediye Başkanı konumunda olması Amasya’da “O bizim Belediye Başkanımız” olarak kabul görülmesi Cafer Özdemir’i diğer adaylara göre daha büyük sorumluluk altında olmasına rağmen her kesime ve her vatandaşa eşit tutum ve davranışları Amasyalılar tarafından takdir ile karşılanıyor.

Hal böyle olurken, AK Partinin dışındaki siyasi partiler CHP, MHP ve İYİ parti AK Partideki aday belirleme süreceni yakından takip ediyor. Mevcut Başkan Özdemir’in aday gösterilmemesi durumunda seçime daha alternatifli ve daha güçlü adaylarla çıkmak istiyor.

Başkan Özdemir tarafından Amasya’nın gelişimi için hayata geçirilen hizmetler ve potansiyel projeler geleceğe ışık tutuyor.
“Önce İnsan” ilkesinin yol göstericiliğinde kentteki değişimi yönetirken, hizmetleri de her yıl bir basamak daha yükseltmek ve “örnek ve lider kent” tanımlamasını canlı tutmak için çaba gösteriyor.
Demokrasi, katılımcılık, özgürlük, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdan Amasya Belediyesi’nin hizmetlerine yön veren odak noktaları.

Milletvekili seçimlerinden biraz farklı yerel seçim. Adayın ismi toplumun belli kesimlerinden değil de toplumun tüm katmanları tarafından tercih edilmesi önem taşıyor.

Yerel seçimlerde Amasya’da belediye başkanı Cafer Özdemir’in devam etmesi gerekir. Çünkü; “Kamuoyunun memnuniyetini biliyoruz. O nedenle değişmesi için bir neden yok”

Başkkan Özdemir’in aday gösterilmemesi durumunda ise; Her partiden beklenen, vizyonu olan yeni isimleri listelerine dahil etmek. Ancak bunların vitrin için göstermelik yerleştirip eskilerin gölgesinde kalacakları bir tablo görmek istemiyor seçmen. Partilerin bu yöndeki samimiyetleri, az olmayan bir seçmen kitlesinin tercihinde rol oynayacak gibi görünüyor.
Partiden önce adaya oy verilecek olması, sevilen ve tanıdık sayılarını artırdığı için karma oya doğru da bir yönelim görünüyor. Bu kesim, tanıdıklar dışında daha çok yeni isimlere yönelecek izlenimi veriyor.

AK parti’nin Başkan kriterlerine baktığımızda
“Belediye başkan adayları gerek vizyonları, gerekse projeleri ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasını sağlayacak isimlerden oluşacak.
Adayların AK Parti’nin oyunun üstüne oy getirecek adaylar olmasına dikkat edilecek. Vatandaşta karşılığı olan teşkilatların sevdiği, sivil toplum örgütleri tarafından desteklenen ve o ili kalkındıracak projeleri olan, vatandaşın yakından tanıdığı isimler olacak.”

Buda gösteriyorki; Cumhurbaşkanı sayın Recep tayip Erdoğan başta olmak üzere AK parti Genel Merkezince Amasya halkının beklentisine cevap gelecek ve Cafer Özdemir 2019 Belediye Başkanlığı seçimi için Amasya’dan üçüncü kez aday gösterilecek.

Haydi Hayırlısı

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 14 Şubat ve Reklâm İlişkisi

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Yaşamsal döngümüzün temeline, sevgiyi, hoşgörüyü ve tahammülü yerleştirdiğimiz zamanlar artık çok uzağımızda kaldı maalesef. Şimdi bu yapının temelini daha fazla alışverişler , doyumsuz alışverişler alır oldu.Daha fazla alışverişin zihince bir açıklaması vardı elbet "Al onu çünkü sen önemlisin, al çünkü sen biriciksin, eğer onu almazsan önemli insan olmazsın" piskoloji bilimi de reklâm ve tüketim sektöründen yanaydı. En önemli verilerini bu uğurda paspas ettiler. Reklâmlarda kullanılan dil, kurgulanan kısa ve etkili filmlerin uyarı amaçlı olma...
 • Amasya Seçmeni ve Adayları

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Çöplerin iyi toplanması, şehrin temizliği, kaldırım yapımı ve altyapının yeterli olması seçmeni tatmin etmemektedir. Bunların ötesinde belediye başkanın yenilikçi ve şehrinin kalkınmasında öncü olmasını beklemektedir. 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde Amasya'da 7 ilçe ve bir belde olmak üzere 8 belediye için seçim yapılacak. Aynı zamanda 8 belediyenin belediye meclis üyesi de bu seçimde belirlenecek. İl Genel Meclisi içinde 7 ilçede seçim yapılacak. Muhtarlık seçimleri ise köy ve mahalle bazında yapılacak. Sizden olanlara oy verin Aday pr...
 • Seçmenin Aday Profili

  15 Ocak 2019 Köşe Yazıları

  Yerel yönetimler, halka en yakın yönetim birimleri olma özelliğini taşımaktadırlar. Bu yönüyle de demokratik değerlerle birlikte anılmaktadırlar. Yerel yönetimlerden beklenen demokratik değerlerin gerçekleşmesi ya da gerçek anlamda demokratik yerel yönetimlerin varlığı için belki de en önemli mekanizma yerel seçimlerdir. Yerel yönetim organlarının gerçek anlamda yerel halkı temsil etmesi, yerel yönetim faaliyetlerinin yerel halkın taleplerine ve sorularına cevap vermesi, halkın yerel yönetim faaliyetlerine katılım kanallarının açık olması...
 • Masal Poşeti

  13 Ocak 2019 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, poşetten gündem, poşetten yasa yapan bir ülke varmış. Bu ülkenin insanlarının bir kısmı mutlu, azimli, çalışkan bir kısmı ise biraz garip, biraz gösterisevermiş. Gösteriseverler, konuşmaları gereken yerlerde susar, susmaları gereken yerlerde avaz avaz boş bilmiş konuşurlarmış. Örneğin; et o kadar pahalıymış ki, onun yerine dana dili alınırmış. Bundan pek şikayet etmez, edecekleri vakit, " tüketim çokluğundan pahalı canım" denilip geçiştirilirmiş. Dili yer, "dilsiz" yola mecbur devam ederlermiş.Günler böy...
hd porno sikis izle