logo

reklam

O Benim Başkanım


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

Seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin aday belirleme sürecini de hızlandırdı. Genelde temayül yoklamasıyla adaylarını belirleyeren AK Parti, bu sefer adaylarını seçim bölgesinde halkı tarafından sevilen ve istenilen kişilerden oluşan bir liste hazırlayacağı bekleniyor.

Yerel seçimle genel seçimin dinamiğinin farklı olduğunu bilerek başlamalıyız. Yerel seçimlerde seçim sonucunu belirleyecek birinci etken adayın kim olduğudur. İkincisi siyasal partinin iktidar olma hevesinin ya da vatandaşa vereceği umudun ne kadar güçlü olduğu önemlidir. Aday önemli parti önemli değil kısmı doğru değildir. Genel seçimde partilerin aldığı oy oranları önemlidir. Yerelde partinin aldığı oy oranı önemli değildir. Alınan belediye sayısı önemlidir. 24 Haziran seçimi sonrası küsmüş, kafası karışmış bir seçmen var. Dolayısıyla seçmeni ikna etmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Amasya’da seçmen önemli bir belirteç olacak.

AK Parti´de pek çok isim adaylık için beklerken, AK Parti Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir vatandaşlar tarafından sevilen ve istenilen isim olarak öne çıkması Cafer Özdemir’in önümüzdeki günlerde açıklanacak olan listede üçüncü dönem Amasya Belediye Başkanı adayı olarak yer alacağı bekleniyor.

Özdemir’in Amasya seçmeni tarafından da sevilen ve istenilen ortak Belediye Başkanı konumunda olması Amasya’da “O bizim Belediye Başkanımız” olarak kabul görülmesi Cafer Özdemir’i diğer adaylara göre daha büyük sorumluluk altında olmasına rağmen her kesime ve her vatandaşa eşit tutum ve davranışları Amasyalılar tarafından takdir ile karşılanıyor.

Hal böyle olurken, AK Partinin dışındaki siyasi partiler CHP, MHP ve İYİ parti AK Partideki aday belirleme süreceni yakından takip ediyor. Mevcut Başkan Özdemir’in aday gösterilmemesi durumunda seçime daha alternatifli ve daha güçlü adaylarla çıkmak istiyor.

Başkan Özdemir tarafından Amasya’nın gelişimi için hayata geçirilen hizmetler ve potansiyel projeler geleceğe ışık tutuyor.
“Önce İnsan” ilkesinin yol göstericiliğinde kentteki değişimi yönetirken, hizmetleri de her yıl bir basamak daha yükseltmek ve “örnek ve lider kent” tanımlamasını canlı tutmak için çaba gösteriyor.
Demokrasi, katılımcılık, özgürlük, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdan Amasya Belediyesi’nin hizmetlerine yön veren odak noktaları.

Milletvekili seçimlerinden biraz farklı yerel seçim. Adayın ismi toplumun belli kesimlerinden değil de toplumun tüm katmanları tarafından tercih edilmesi önem taşıyor.

Yerel seçimlerde Amasya’da belediye başkanı Cafer Özdemir’in devam etmesi gerekir. Çünkü; “Kamuoyunun memnuniyetini biliyoruz. O nedenle değişmesi için bir neden yok”

Başkkan Özdemir’in aday gösterilmemesi durumunda ise; Her partiden beklenen, vizyonu olan yeni isimleri listelerine dahil etmek. Ancak bunların vitrin için göstermelik yerleştirip eskilerin gölgesinde kalacakları bir tablo görmek istemiyor seçmen. Partilerin bu yöndeki samimiyetleri, az olmayan bir seçmen kitlesinin tercihinde rol oynayacak gibi görünüyor.
Partiden önce adaya oy verilecek olması, sevilen ve tanıdık sayılarını artırdığı için karma oya doğru da bir yönelim görünüyor. Bu kesim, tanıdıklar dışında daha çok yeni isimlere yönelecek izlenimi veriyor.

AK parti’nin Başkan kriterlerine baktığımızda
“Belediye başkan adayları gerek vizyonları, gerekse projeleri ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasını sağlayacak isimlerden oluşacak.
Adayların AK Parti’nin oyunun üstüne oy getirecek adaylar olmasına dikkat edilecek. Vatandaşta karşılığı olan teşkilatların sevdiği, sivil toplum örgütleri tarafından desteklenen ve o ili kalkındıracak projeleri olan, vatandaşın yakından tanıdığı isimler olacak.”

Buda gösteriyorki; Cumhurbaşkanı sayın Recep tayip Erdoğan başta olmak üzere AK parti Genel Merkezince Amasya halkının beklentisine cevap gelecek ve Cafer Özdemir 2019 Belediye Başkanlığı seçimi için Amasya’dan üçüncü kez aday gösterilecek.

Haydi Hayırlısı

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
134 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bostancı Farķı

  05 Kasım 2018 Köşe Yazıları

  Bu hafta kalemi alınca elime kendime bir söz verdim. Gündeme karışmak yok, laf olsun diye konuşmak yok. Hulâsa keyfimi de bozmaya gerek yok. Haftalık rutin programımı yırtıp kendime yeni bir program hazırladım. Haber programlarından, sosyal medyadan ve akademik okumalardan mümkün olduğunca kaçacaktım. Hande'lin Largosunu dinleyecek,dünyada olup bitenlerden habersiz, toprakta yalın ayak gezmenin keyfi ve enerjisiyle atıştırmalık okumalar yapıp, geçici körlüğün verdiği hazza sıkı sıkıya tutunacaktım. Olmadı. Yine kendimi haber sitelerinde, gezini...
 • Halkın sesi olmaya.., Devam ediyoruz!

  22 Ekim 2018 Köşe Yazıları

  Kurulduğu günden bu yana Amasya'nın gündeminin nabzına ışık tutan Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi 2019 Mahalli İdareler seçimi önceside halkın sesi olmaya devam ediyor. Okurlarıyla buluştuğu ilk günden bu yana doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla vatandaşları bilgilendiren Yorum Gazetesi ilkeli haberleriyle de okurlarının takdirini kazanmaya devam ediyor. Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi, sizlerin de desteğiyle gelecek için kentin tek sesi olmayı hedefliyor. Amasya halkına en iyi şekilde hizmet etmeyi amaç edinen Yorum Gazetesi, sayfa sütunlar...
 • “Havalardan, havalardan”

  21 Ekim 2018 Köşe Yazıları

  Sabah uyandınız, başınız ağrıyor. Canınız kahvaltı yapmak istemiyor,gözünüzün önünde duran sucuklu tost sizin için bir anlam ifade etmiyor, vücudunuz ekseriyetle yorgun,zihniniz allak bullak ise;" havalardan", "havalardan". Sonbaharın gelmesi bir dert, sonbahar psikolojisiyle baş etmek ayrı bir dert. Gümüş gri yorganını üzerine çekiveren gökyüzünün altında, hüzünden kasvetten boğulanları,görmek de mümkün. Ne giyeceğini,ne hissedeceği bilmeyenleri de.Bir güneşli, bir yağmurlu havanın değişkenliği ruhumuza da sirayet ediverdi resmen. Bu a...
 • O Benim Başkanım

  16 Ekim 2018 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  Seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin aday belirleme sürecini de hızlandırdı. Genelde temayül yoklamasıyla adaylarını belirleyeren AK Parti, bu sefer adaylarını seçim bölgesinde halkı tarafından sevilen ve istenilen kişilerden oluşan bir liste hazırlayacağı bekleniyor. Yerel seçimle genel seçimin dinamiğinin farklı olduğunu bilerek başlamalıyız. Yerel seçimlerde seçim sonucunu belirleyecek birinci etken adayın kim olduğudur. İkincisi siyasal partinin iktidar olma hevesinin ya da vatandaşa vereceği umudun ne kadar güçlü olduğu önemlid...
hd porno sikis izle