logo

reklam

Öğrenciler Trafik Kurallarını Özel Pistte Öğreniyor

trafik eğitiömiAMASYA Emniyet Müdürlüğü tarafından çocuklara trafik bilincini aşılamak amacıyla hayata geçirilen ve Emniyet Genel Müdürlüğünün özel ilgi gösterdiği “Minik Yürekler, Büyük Hedefler” projesinin tüm Türkiye’de uygulanması kapsamında Amasya da proje hayata geçirildi.
Amasya’da trafik kazalarını en aza indirmek, can ve mal kayıpların önüne geçmek amacıyla ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik il emniyet müdürlüğü tarafından geçen yıl proje hayata geçirildi.
Akülü araçlar ve bisikletlerle özel hazırlanan bir pist üzerinde uygulamalı gerçekleştirilen ve çocuklarda trafik bilincinin geliştirilmesini amaçlayan proje, Amasya Emniyet Müdürlüğünce düzenli bir şekilde okullarda öğrenciler ile uygulama sahasında eğitim veriliyor.
Amasya valisi Salih Işık, “Trafik konusunda farkındalık yaratmak, yaşadığımız sıkıntıları asgariye indirmek ve bu konuda vatandaşlarımızda hassasiyet oluşturmak için eğitim çalışmaları ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütülüyor.” dedi.
BULUT; Özel pistte öğrencilere trafik kuralları uygulamalı anlatılıyor
Amasya Emniyet Müdürü Fahri Bulut, trafik kazalarını en aza indirmek, kazalarda can ve mal kayıplarının önüne geçmek amacıyla çeşitli çalışmalar hayata geçirdiklerini söyledi.
Sürdürülen çalışmalardan birisinin de özellikle çocuklarda trafik bilincinin gelişimi amacıyla “Minik Yürekler, Büyük Hedefler” projesi olduğunu vurgulayan Bulut, Amasya il genelinde öğrenciye trafik kuralları ve eğitimi verdiklerini kaydetti.
Özel pistte öğrencilere trafik kuralları uygulamalı anlatılıyor
Fahri Bulut, bunun için özel bir pist hazırladıklarını ve burada öğrencilere trafik işaret ve işaretçileri vasıtasıyla uygulamalı eğitim verdiklerini aktararak, “Ülkemizin önemli olaylarından bir tanesi trafik kazaları. Trafik kazalarını aza indirmek, bu kazalarda can ve mal kayıplarını engellemek için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.
Uygulamalı eğitimin, çocukların daha iyi algılaması açısından büyük önem taşıdığına işaret eden Amasya Emniyet Müdürü Fahri Bulut, şöyle konuştu:
“Emniyet kemeri kullanımından, ışıklı trafik levhaların tanımı ve önemine kadar birçok trafikteki kurallar, projemizle çocuklarımıza anlatılmakta. Proje kapsamında seyyar bir trafik pistimiz var. Bu pist üzerinde çocuklarımıza trafik kurallarını anlatıyoruz. Yine akülü araçlarımız ve bisikletlerimizle çocuklarımız bu pistte öğrendikleri trafik kurallarını uygulamaya döküyorlar. İnanıyorum ki bu yaşlardaki trafik eğitimi ileride trafik kazalarının önlenmesinde ve vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyumunda çok ciddi katkıları olacak.” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle