logo

reklam

Öksüz’den; Avrupa’ya sert tepki!

adnan öksüzAMASYA Şeker Faprikası ve Suluova Ziraat Odası Başkanı Adnan Öksüz, “Başta Hollanda ve Almanya olmak üzere AB ülkeleri uygulamalarıyla açık bir şekilde suç işlemiş, demokrasi, hukuk devleti ve insan haklarını ihlal etmiştir” dedi.
Adnan Öksüz, bir NATO üyesi olarak Türkiye’nin müttefiki olan Hollanda’nın, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na uçuş izni vermemesi, kendi toprağımız olan konsolosluk toprağına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’nın girişinin engellenmesi açık bir suçtur.
Türkiye ve insanlığın ortak değerleri olan demokrasi, hukuk devleti ve insan haklarını çağdışı bir şekilde ihlal eden Almanya ve Hollanda’nın, bu politikalardan acilen vazgeçmesi gerektiğini belirten Öksüz, şunları kaydetti:
“Almanya ve Hollanda, Türkiye ile uzun yıllara dayanan ticari ilişkileri olan bir ülkelerdir. Almanya da 3-4 milyon, Hollanda da 400- 450 bin Türk vatandaşı bu ülkelerde yaşamaktadır. Üyesi oldukları Avrupa Birliği’ne Türkiye aday bir ülkedir. Bütün bu ilişkilere rağmen Hollanda’nın fevri davranışını anlamakta güçlük çekiyoruz.
Terör örgütlerinin toplantılarına izin verip de Türkiye Cumhuriyeti’nin Bakanlarına çağdışı bir şekilde engel çıkaran Almanya ve Hollanda’yı şiddetle kınıyoruz. Türkiye konumuyla, nüfusuyla, tarihiyle, siyasi ve askeri gücüyle büyük bir ülkedir. Avrupa’nın bunu bilerek hareket etmesinde fayda vardır.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle