logo

reklam

Okul kantinleri ve yemekhanelerinde denetim

AMASYA İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetçileri, yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte Amasya il genelindeki okulların kantinlerini ve yemekhanelerini denetledi.
Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetçileri tarafından, yemekhanenin hijyen koşulları, resmi evrakı, personelin hijyen eğitimi sertifikaları ile gıdaların saklanma, pişirilme, sunum koşullarını inceleyen denetçiler, mevzuata aykırı buldukları durum ve ürünleri rapor ederek, bu uygunsuzlukların giderilmesi için işletmeye 15 gün süre verdi.
Yetkililer, denetimler sırasında özellikle süt ve süt ürünlerinde sıcaklığın önemli olduğunu belirterek, bu ürünlerin üretiminden tüketimine kadar soğuk zincirde muhafaza edilmesi gerektiğini söyledi.
Ürünlerin etiketinde, içeriğinin, son kullanma tarihinin, menşesinin ve firma bilgilerinin mutlaka yer alması gerektiğini belirten Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetçileri, yemekhanenin mutfağında ürünlerin saklandığı bazı kaplarda bu etiketlerin olmadığına dikkati çekerek, işletme yetkililerine uyarıda bulundu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle