logo

reklam

Okul servisleri sıkı denetimde

Amasya’da trafik ekipleri, öğrencilerin güvenli şekilde okullarına gidip gelmelerini sağlamak amacıyla ana ve ara arterlerdeki denetimlerinde, okul servislerini durdurarak evrak kontrolü yapıyor.
Amasya Trafik Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, “Servis araçları konusu en önemli gündemimiz. Çocuklarımızın emniyeti ve güvenliği konusunda çok hassasız. Bununla ilgili olarak servis araçlarını yönetmeliğe göre denetliyoruz.” dedi.
Kapsal, “Öğrencilerimizin trafikte güvenli bir şekilde seyrini sağlamak için denetimlerimizi Pazartesi’den itibaren sürdürüyoruz. Bu doğrultuda okul servis araçlarında öncelikle okul servis aracı taşımacılığı yönetmeliğine uygun olarak tesis edilip edilmediği bizim için olmazsa olmazlardan.” dedi.
Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte trafikte yerini alan okul servisleri Amasya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezine giriş ve çıkış noktaları başta olmak üzere çeşitli noktalarda denetim yapıyor.
Öğrencilerin huzurlu ve güvenli bir şekilde okula gidip gelmelerini sağlamak amacıyla Amsaya Emniyet Müdürlüğü trafik şube görevlileri okul servis araçlarını denetledi. Gerekli kontrolleri yapan ekipler okul servisi sürücülerine yaptıkları işin önemini de anlatarak, uyması gereken kurallar hakkında bilgiler verdiler.
Amasya’da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü başta olmak üzere Emniyet personeli tarafından okulların açıldığı tarihten itibaren öğrenci servisleri denetleniyor. Gerekli evraklar, emniyet kemeri, taşıt kapısının otomatik olması, sürücünün yaşı gibi kurallara uymayan sürücülere gerekli cezalar yazılıyor.
Servis araçlarına yönelik denetimlerin, eğitim-öğretim yılı boyunca aralıksız süreceği bildirildi.
Öğretmenlerde Denetim yapmalı
Emniyet’in uyarısına göre servislerin daha güvenli hale gelmesi için okul yönetimleri araçların denetim ve sigortalarının olup olmadığına takip etmeli. Öğretmenler ise öğrencilerin emniyet kemerlerini takmalarını sağlamalı. Bu kontroller yapılmadan araçların okuldan ayrılmalarına izin verilmemeli. Önlemler muhtemel kazalardaki ölüm ve yaralanmaları azaltacağı gibi. Bu uygulamayla çocukların güvenlik konusunda bilinçlenmiş olacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle