logo

reklam

Ömer Halisdemir’e Resim ve Mektup Yarışması

Kızılkaya Türkiye Birincisi, Yurdunuseven İl Birincisi
AMASYA Valisi Dr. Osman Varol, 15 Temmuz’un simge ismi şehit ‘Ömer Halisdemir’e mektup’ için başlatılan mektup yarışmasında il birincisi Ziyaret TOKİ Ortaokulu öğrencisi İrem Yurdunuseven ve resim yarışmasında Türkiye birincisi olan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Emrecan Kızılkaya’yı makamında kabul etti.
15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir için 81 ildeki ortaokullar arası düzenlenen mektup yarışmasında birinci olan Ziyaret TOKİ Ortaokulu öğrencisi İrem Yurudunuseven ve resim yarışmasında Türkiye birincisi olan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Emrecan Kızılkaya’yı makamında kabul eden Vali Varol,
Yurdunuseven’i yazdığı mektuptan, Kızılkaya’yı yaptığı resimden dolayı, kutlayan Vali Varol, mektubun çok güzel yazıldığını, resimin çok güzel ve anlamlı yapıldığını belirterek, her ikiside çok duygulandırıcı bir eserler olmuş. Bu eserlerdeki duyguyu 81 milyonun yaşadığını kaydetti.

81 Milyonun Duygularına Terciman Olunmuş
“Ülkemizin son dönemde yaşadığı badirelerden atlatılmasında çok kritik görev yapan, çok önemli bir kahramanlık gösteren ve milletin bekası için canını feda eden Ömer Halisdemir şehidimize yönelik bir mektubun yazılmış olması çok duygulandırıcı bir şey. O duyguyu bütün millet, 81 milyon yaşadı. O duygulara tercüman olmuş, o duyguları çok güzel değerlendirmiş. Ben bu milletin kültüründen süzülüp gelen bütün şeyleri İrem Yurdunuseven’in mektubunda, Emrecan Kızılkaya’nın resminde gördüm.
Yurdunuseven ve Kızılkaya’nın gelecekte kabiliyetlerinin yüksek olduğunu ve başarılı olacağını gösteriyor. Bu başarıların Amasya’daki ve ülkedeki tüm çocuklara örnek olmasını temenni ediyorum.”

‘YAPTIĞI KAHRAMANLIĞI DÜŞÜNEREK ONA MEKTUP YAZDIM’
Mektubun sahibi İrem Yurdunuseven, “Milletimiz için büyük bir kahramanlık örneği sergileyen şehit Ömer Halisdemir’e mektup yazmamız istendi. Bende onun yaptığı kahramanlığı düşünerek ona bir mektup yazdım ve dereceye girdim. Mutluyum” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle