logo

reklam

Orbay; “Hep birlikte daha ileriye”

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Amasya Üniversitesi Ailesi” olarak değerli paydaşlarımızdan aldığımız güç ve enerji ile geçen 20 yılı aşkın süredir hizmet ettiğim Amasya ve Amasya Üniversitesi içerisinde hep birlikte en iyi ve en doğru hizmetleri yapma gayreti içerisinde olduk. dedi.
Amasya Üniverstesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz sahibi A. Suad Akcan ile görüşen Rektör Orbay, “özlük haklarını savunmanın ve hakça uygulamanın, olaylara ve kişilere karşı önyargısız yaklaşmanın, farklılıkları zenginlik görmenin, hoşgörü ve şeffaflığın, yeniliklere ve değişime açık olmanın akademik hayatın vazgeçilmez temel ilkeleri olduğuna inanarak, bu yönde taviz vermeden çalışmayı ilke edindik.” dedi.
“Hep birlikte daha ileriye” sloganı ile sürdürdüğümüz bilimsel, kültürel, sosyal, sportif faaliyetler,… ulusal ve uluslararası akademik değerlendirme sistemleri raporlarına üniversitemiz adına çok olumlu yansıdı. Bilimsel raporlamalar, yıl boyunca ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok bilimsel, kültürel, sosyal, sportif faaliyetleri iç ve dış tüm paydaşlarımızın destekleriyle hayata geçirmiş olmamız ile doğrudan ilişkilidir.” diyen Rektör Prof. Dr. Orbay açıklamasına şöyle devam etti.
“Amasya Üniversitesinde, Ulaşılamaz Üniversite” imajı yıkılmış, yerine “Bizim Üniversitemiz” kavramı yerleşmiştir. Ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hamlelerini gerçekleştirebilmesi, toplumsal refahımızın yükseltilmesi ve küresel ölçekte rekabet gücümüzün artırılabilmesi için bilimsel ve teknolojik araştırmalara yapılan yatırımlar ile yenilik yapma yeteneğimizin geliştirilmesi çalışmaları her yıl önceliklerimiz arasında olmuştur. Bu noktada, üniversitelerimiz ve araştırmacılarımız önemli görev ve sorumluluklar yüklenmişlerdir. Bugün ise değerli çalışma arkadaşlarımın geniş katılımı, teşvik ve destekleri ile kısa vadede 2015-2019 dönemi stratejik planımızda ortaya koyduğumuz hedeflere ulaşmak, orta ve uzun vadede ise “Marka Üniversite” oluşturmak için Rektörlük görevine yeniden talip oldum” dedi.

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle