logo

reklam

Örnek Bir Üniversite Yolundayız

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay
Örnek Bir Üniversite Yolundayız
Kaliteyi mükemmellik olarak değil ihtiyaçlara uyum sağlamak olarak ele alıyoruz
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Üniversiteleri; yeniyi arayan, geleceği planlayan ve kendini bilimin evrensel değerlerinin bir parçası sayan kurumlar olarak gördüklerini belirterek, “Bu anlayışla Amasya Üniversitesinin eğitim-öğretim kalitesini her geçen gün arttırmaya çalışıyoruz.” dedi.
YÖK Kalite Kurulu (YÖKAK) Dış Değerlendirme Komisyonu Amasya Üniversitesi’nde sürdürdüğü kurumsal dış değerlendirme sürecini tamamladı.
Ülkemizin, çağdaş dünyada öncü ve önder olması için bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet edecek insanları yetiştiren örnek bir üniversite olacaklarını belirten Orbay, “Amasya Üniversitesi Kalite Komisyonu” 2017 yılında kuruldu. Komisyonun kurulmasıyla birlikte kalite politikamızı; Üniversitemizin misyonu ve vizyonu ile stratejik planda belirlenen eğitim, uluslararası alanda söz sahibi, teknolojik yenilikleri takip eden ve toplumsal katkı alanlarındaki hedefleri doğrultusunda çalışmak olarak belirledik. Kaliteyi mükemmellik olarak değil ihtiyaçlara uyum sağlamak olarak ele alıyoruz. Kalite güvencesini ise kurumumuzun saptanmış hedeflerini doğru yönlendirebileceğimiz akış planları olarak görüyoruz. Bu akış planları üniversitemizin misyon ve vizyonunun arka planında yer alan temel değerler ile stratejik planlamamız ile birebir örtüşmektedir. Temel değerlerimiz üniversitemizin kararlarına, seçimlerine ve stratejilerinin belirlenmesine rehberlik etmektedir. Bu bağlamda temel değerler üniversitemizin çalışma felsefesini ortaya koyarak misyonunu gerçekleştirmesine, vizyonuna ulaşmasına katkı sağlamaktadır.” dedi.
Kalite Kurulu Takım Başkanı Prof. Dr. Naci Tolga Saruç, “Dış değerlendirmeye kurumsal olarak müracaat eden Amasya Üniversitesi ile kalite güvencesi kültürünün içselleşmesi amacıyla bir dizi çalışma yürüttük. Amasya Üniversitesinin Kalite Yönetim Sistemi için gerekli süreçlerin belirlenmesi, uygulanması ve sürekliliğinin sağlanmasından sorumlu bir Kalite Komisyonu var. Ziyaretimiz süresince; Amasya Üniversitesinin kalite güvencesi, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, yönetim sistemi ve kurumsal karar alma süreçleriyle ilgili olarak çalışmalar yürüttük.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle