logo

reklam

Özarslan Gazetemizi Ziyaret Etti

Amasya önceki milletvekillerinden ve Özal dönemi devlet Bakanı ve Gençlik Spor Bakanı ile 2004 – 2009 yılları arası Amasya Belediye Başkanı İsmet Özarslan gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz sahibi A. Suad Akcan ve Gazetemiz başyazarlarından Aysun Doğan Terzi ile bir müddet sohbet etti.
24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlandığını belirten Özarslan, “Demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından olan basın, kamuoyunun en önemli bilgi edinme kaynaklarındandır. Demokrasimizin gelişmesi, sağlıklı bir toplumun oluşumu için tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir gazetecilik anlayışını hâkim kılmalıyız.” dedi.
Gazetemiz sahibi Akcan ise, Düşünce özgürlüğünün önündeki engellerden biri olan basın sansürünün kaldırılmasının yıl dönümü vesilesiyle, mesleklerinin gerekliliklerini yerine getirmek için özveriyle çalışan, doğru haber, tarafsızlık, özel hayata saygı gibi temel prensipler konusunda duyarlı, evrensel etik değerler kapsamında yayın hayatının 34 yıldır devam ettiğini söyledi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle