logo

reklam

ÖZDEMİR; “MİLLET SORUMLULUĞU KİME VERMİŞSE, HESABI DA ONDAN SORAR”

cafer özdemir evetAMASYA Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkedeki tüm siyaset dışı güçler başta olmak üzere gücünü halktan almayan tüm vesayet odaklarını ortadan kaldırarak, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik istikrarını sağlayacak bir sistem olduğunu söyledi.
Başkan Cafer Özdemir, 16 Nisan tarihinde Türkiye’nin geleceğinin de oylanmış olacağı bir büyük referandumun yapılacağını belirterek, AK Parti olarak referandumda oldukça güçlü bir şekilde Evet tercihlerinin çıkması adına gecelerini gündüzlerine katarak çalışacaklarını söyledi.
Özdemir, ‘Milletimiz feraseti ve basiretiyle en doğru kararı verecektir’, Türkiye’nin tek başına güçlü bir Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile istiklalini ve istikbalini sağlayacağına inandığını vurgulayan Başkan Cafer Türkiye’nin, 16 Nisan’da, yönetim sistemi konusundaki tercihini belirleyeceğine, yeni sistemle, yürütme, yasama ve yargı organları arasındaki ilişkileri yeniden oluşturulacağına dikkat çeken Özdemir, amaçlarının; milleti ve ekonomiyi güçlendirmek, terörle mücadeleyi başarıya ulaştırmak, yatırımları sürdürmek için gereken güçlü yönetim sistemine kavuşturmak olduğunu söyledi ve “Son 200 yılımız, çoğunlukla çalkantılarla, krizlerle, çekişmelerle, kavgalarla geçti. Sadece, çok partili siyasi hayata geçtiğimiz 1950’den beri yaşadığımız sıkıntılar bile, yönetim sistemimizi değiştirmemiz için tek başına yeterlidir” dedi.
konuşmasında, 12 Eylül dönemi, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer dönemlerinden örnekler vererek Cumhuriyet tarihi boyunca süregelen cumhurbaşkanları ile başbakanlar arasında yaşanan kavgalara ve çift başlılığa değinen Cafer Özdemir, “Yetkisi olan, ama millete karşı sorumluluğu olmayan güçleri Meclisin ve siyasetin iradesine ortak ettiğinizde böyle krizler kaçınılmazdır. Millet sorumluluğu kime vermişse, hesabı da ondan sorar. İşte bu anlayışla yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık görevlerini birleştiriyor, milletin karşısına tek bir muhatap çıkartıyoruz. Bu ülkede artık cumhurbaşkanıyla başbakanlık kavga etti diye millet bedel ödemek zorunda kalmasın istiyoruz. Bu ülkede artık atanmışların değil, sadece doğrudan milletin yetki verdiği makamın sözü geçsin istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle