logo

reklam
01 Ağustos 2017

Özel İdare kendi elektriğini kendisi üretecek

Özel İdare kendi elektriğini kendisi üretecek
Amasya Valisi Dr. Osman Varol
Enerjimizi Güneşle Artıracağız
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, ”Yenilenebilir enerji kaynaklarına büyük önem veriyoruz.” dedi.
Amasya İl Özel İdaresi’nin Gümüşhacıköy ilçesinde yılda 1.5 milyon kilovat saatlik elektrik enerjisi üretecek rüzgar santralı kuracak. Vali Dr. Osman Varol beraberinde İl Özel İdare Genel sekreteri A. Faruk Aykutlu ile birlikte rüzgâr enerjisi tribünlerinin kurulacağı alanda incelemelerde bulundu.
Vali Varol, “Enerjimizi Güneşle Artırıyoruz” kapsamında Amasya’da yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak ’’Akıllı Şehir’’ kriterlerine uygun yatırımlar yapılmasını sağlamak amacıyla planlanan proje yenilenebilir enerjinin kullanımı için yerel ve bölge halkına örnek olarak, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik etmeyi amaçladığını belirterek, bölge halkının farkındalığını artıran somut uygulama yatırım modeli oluşturularak, ’Enerjimizi Güneş İle Artırıyoruz’ projesi hem vizyonel hem de yerinde hizmet bakış açısı ile değerlendirildiğinde proje başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. dedi.
Varol, Yapılacak olan rüzgâr tribününden elde edilecek elektrik enerjisi ile İl Özel İdaremizin il genelinde kullandığı enerjinin karşılanması planlanmaktadır. Kendi üreteceği enerjiyle daha ucuza mâl edilerek tasarrufa gidilmesi hedeflendiğini bildirdi.
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Genel Sekreter A. Faruk Aykutlu ise; Amasya ile bölgesinde yenilenebilir ve temiz enerji konusundaki farkındalığı arttırmayı, ayrıca rüzgar enerjisi üretim payına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.
Genel Sekreter Aykutlu, ayrıca söz konusu yatırım sonrasında İl Özel İdaresi de dâhil olmak üzere, kuruma bağlı farklı birimlerin tüm elektrik giderlerinin karşılanacağını sözlerine ekledi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle