logo

reklam
14 Ağustos 2017

Polis Konvoy Yasağında Kararlı

AMASYA Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda kentte düğün ve asker uğurlamasında araçlarla konvoy yapmak yasaklandı.
Amasya Emniyet Müdürü Fahri Bulut yaptığı açıklamada,”İlimizde yapılan düğün, sünnet töreni, asker uğurlamaları, spor müsabakalarında galibiyet gösterileri gibi eğlence merasimlerinde ana caddeler araç konvoyları oluşturduğu, korna çaldığı, egzoz patlatılıp gürültü yapıldığı, gençlerin araçların pencerelerinden sarkmak suretiyle trafik güvenliği ve kendi can güvenliklerini tehlikeye düşürdüğü gözlemlenmektedir. Ancak yapılan şikayetlerden halkımızın bu durumdan hoşnut olmadığı anlaşılmaktadır. Hastalarımızın, küçük çocuklarımızın, sınava hazırlanan öğrencilerimizin, istirahat etmekte olup yaşlılarımızın olduğu göz önünde bulundurularak halkımızın istirahatini temin etmek maksadıyla valilik makamının emirleri doğrultusunda bu eylemlerde bulunanlar kolluk kuvvetleri tarafından engellenecektir” dedi.
Bulut, Amasya’da gürültü ve çevre kirliliğine yol açan bu tür konvoyların, vatandaşları rahatsız edecek boyuta ulaştığı, yoğun alış veriş yapılan işlek caddelerde trafiği aksattığı ve tehlikeye düşürdüğü, şehrin ticari faaliyetlerini de olumsuz etkilediğinin gözlendiğini ifade etti.
Konvoy yapanlara 2 bin 647 lira para cezası
Kurallara uymayanlara para cezası uygulanacağını belirten Yetkililer, “Kurallara uymayanlara 2981 sayılı trafik kanununun 73. ve 78. maddesi gereği 92 lira, 5326 sayılı kabahatler kanununun 36.maddesi gereği 105 lira ve Amasya Valiliği İl Mahalli Çevre Kurulu’nun Gürültü Kirliliği Başlıklı kararına istinaden 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11.maddesi gereği 2 bin 450 lira para cezası uygulanacaktır” ifadelerini kullandı.
Alınan karar doğrultusunda trafik ekipleri kent genelinde uygulamalarını arttırdı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle