logo

reklam

Polisten okul önlerinde denetim

2018-2019 eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte Amasya’da polis okulların önünde denetimlere başladı. Sabah saatlerinde Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Narkotim ekipleri ve Trafik tescil ve Denetleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Amasya’daki okullar önüne gelerek burada denetim yapıyor.
Şüpheli görülen kişiler üzerinde arama yapan ekipler, GBT (Genel Bilgi Tarama) uygulaması da yaptı. Bu kişiler polis tarafından okul önünden uzaklaştırıldı. Öğrenci velileri ise, söz konusu uygulamadan memnun olduklarını ve öğrencilerin güvenliği açısından bu tür uygulamaların sürekli yapılması gerektiğini söyledi. Söz konusu denetimlerin eğitim öğretim yılı boyunca sıklıkla yapılacağı bildirildi.
Şüpheli görülen kişiler GBT uygulamasının ardından okul önünden uzaklaştırıldı. Bir veli, “Yapılan uygulamadan çok memnunuz okul sonuna kadar uygulamalar devam etsin çocuklarımızın güvenliği için “diye konuştu
Alınan önlemlerle ilgili Amasya Emniyet Müdürü Fahri Bulut, “2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının Amasya ve ülkemiz için huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla Amasya Emniyet Müdürlüğü olarak okul önlerinde ve çevresinde en kapsamlı tedbirler alınmış olduğunun halkımız ve kamuoyu tarafından bilinmesini isterim. Yeni eğitim ve öğretim yılının devletimize, milletimize, tüm eğitim camiasına ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminin başlaması sebebiyle okul önlerinde ve civarında geniş çapta alınan güvenlik tedbirleri ise şu şekilde sıralandı;
Yaz dönemi boyunca özellikle asayiş açısından risk arz eden okullar ve çevresinde analiz çalışmaları yapılmış, okul müdürleri ve veliler ile toplantılar yapılarak genel güvenlik ve asayişe yönelik tedbir içerikli çalışmalar başlatıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle