logo

reklam

Polisten uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor

emniyet-uyus%cc%a7turucuPolisten uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor
Uyuşturucu şebekesi çökertildi
AMASYA’da uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen kişilere yönelik polis tarafından düzenlenen operasyonlarda, 15 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda, bir miktar esrar, sentetik kannabinoid (bonzai) ve çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi.
Amasya Emniyeti Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İl merkezinde faaliyet gösteren sokak satıcıları ve uyuşturucu şebekelerine yönelik olarak yapılan araştırma ve çalışmalarda 14 kişinin uyuşturucu satışı yaptığı yönünde bilgi alınca, çalışma başlattı. Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde altı aylık teknik ve fiziki takipler neticesinde şüphelilerin gerek madde bağımlılarına satışını yaptıkları, gerekse de Amasya da piyasaya sürmek üzere sevkiyatını gerçekleştirdikleri uyuşturucu maddelerin yakalanmasına yönelik olarak yaptığı çalışmada Adresleri belirlenen ikametgahlar çevresinde önlem alan polis eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 14 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki ifadelerinden sonra mahkemeye sevk edilen ve hedef şüphelilerden C.A. ile birlikte S. K. ve Ö. K. isimli şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Buarada Amasya Polisinin geniş çaplı araştırması kapsamında Şüphelilerin haksız kazanç elde etmek maksadıyla gerçekleştirdikleri uyuşturucu madde ticareti eylemlerinin yanı sıra ruhsatsız silah alış verişleri yaptıkları tespit edilerek bu yönde bir kişi daha gözaltına alındı.
Amasya Polisi geniş kapsamlı uyuşturucu şebekesine yönelik başlatmış olduğu operasyon kapsamında ise 7 kişi gözaltına alındı. Dosya kapsamında yakalama ve gözaltı kararı bulunan bir kişi kahramanmaraş’da yakalanarak Amasya polisine teslim edildi. Bir önceki operasyonda yakalanan ve tutuklanan C.A. S.K. ve Ö.K. 3 kişi ile birlikte soruşturma kapsamında 11 kişiye yükseldi. Emniyetteki ifadelerinden sonra bir kişi emniyetteki sorgusundan sonra Savcılık talimatı ile serbest bırakılırken 6 kişide Savcılık sorgusu sonrası serbest bırakıldı. 4 şüpheli ise mahkemeye sevk edildi.
Emniyetten yapılan açıklamada; İkametgahlarda yapılan aramada, satışa hazır halde, çeşitli miktarlarda esrar ve sentetik kannabinoid ile ruhsatsız 2 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait mermiler, 1 adet üzerinde toprak bulaşığı bulunan yeşil renkli yüzük, HISTUS ASİLGU ibaresi yazılı, 1 adet eski metal para ile üzerindeki ibareleri belli olmayan 1 adet metal para ele geçirilmiş, tarihi eser olabileceği değerlendirilen maddeler incelenmek ve soruşturma yapılmak üzere KOM Şube Müdürlüğüne teslim edildiği bildirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle