logo

reklam

Proje Devam Ediyor!

Proje Devam Ediyor!
Kule Temizliği Başladı
AMASYA Belediye Başkanlığı tarafından hazırlattırılan “Yeşilırmak Şişirme Projesi” büyük bir hızla devam ediyor. Proje tamamlandığı zaman uzun yıllardan beri bir hayal olarak değerlendirilen düşünceler gerçekleştirilmiş olacak.
“Yeşilırmak Şişirme Projesi” kapsamında DSİ ait iş makinalarının proje alanındaki temizlik çalışmalarını yanlış değerlendiren bazı kesimler, acaba projeden vaz geçildimi sorusunu sordular. Oysaki, proje kapsamında yeşilırmak içerisine dikilen kulelerin etrafındaki toprak yığınlarını temizleme çalışmaları başladı. Kulelerin etrafında toprak ve taş yığını alındıktan sonra kuleler üzerine gezi alanı yapılacak.
Amasya Belediye Başkanlığınca yaptırılan ve bitmek üzere olan Kent Müzesinin önünde yerleştirilecek olan şişirilebilir kauçuk bent İstasyon Köprüsü’ne kadar olan ırmak seviyesini aynı düzeyde tutacak ve durgunlaştıracak. Durgunlaştırılan ve akı debisi kontrol altına alınan su üzerinde turistik amaçlı kayıklar Yeşilırmak üzerinde tur düzenleyebilecekler. Irmak kenarının 150 metrelik bölümünde karşılıklı seyir terasları, tarihi dokuya uygun seyir kuleleri, dinlenme mekânları ve gezi yolları hazırlanacak. Şişirilen ırmak suyundan aynı zamanda elektrik enerjisi de elde edilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle