logo

reklam

Ramazan denetimleri başladı

Ramazan ayına sayılı günler kala gıda ürünlerindeki hareketlilik artarken bu durumu dikkate alan Amasya İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü de tüketicilerin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için denetimlerini sıklaştırdı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Amasya Tarım ve Onmancılık Müdürlüğü yetkilileri, Ramazan’da sofraların donatıldığına, gıda ürünlerinin üretim ve satışında hareketlilik yaşandığına dikkati çekerek, sofralarda güvenilir gıdaların bulunmasını sağlamak amacıyla gerekli stratejiyi belirleyerek çalışmalara başladıklarını kaydettiler. Ramazan ayında toplu iftarların da yapılacağına işaret eden yetkililer, özellikle, toplu iftarların yapıldığı yerler ve buralara yemek sağlayan şirketler, fırınlar, lokantalar, sahurda açık bulanan yerler ile et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tatlı ve pastacılık ürünleri üretimi yapan yerlerdeki denetimlerin artırılacağını ifade ettiler.
Ekipler, denetimlerde gramaj kontrolüyle birlikte, üretim alanlarının hijyen koşullarını da değerlendirdi. Denetimlerde, işletme sahibi ve çalışanlar, uyulması gereken kurallar hakkında da bilgilendirildi.

Belediyeden Ramazan öncesi 7/24 denetim
Amasya Belediyesi haftaya başlayacak olan ramazan öncesi denetimlerini artırdı. Zabıta ekipleri sağlıklı olmayan ortamlarda üretim yapan işletmeleri uyardı.
İŞLETMELER ZABITA EKİPLERİNCE DENETLENİYOR
Amasya Belediyesi zabıta ekipleri, 6 Mayıs Pazartesi günü başlayacak olan ramazan öncesi ilçe genelinde fiyat ve gıda denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, sağlıklı olmayan ortamlarda üretim yapan işletmelere önce uyarılarda bulunuyor, uyarıları dikkate almayanlara cezai işlem uyguluyor.

VATANDAŞLARIN ZARARINA İŞ YAPMAYIN
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı “Hileli ya da pahalı ürün satmak isteyenler vatandaşlarımızın zararına iş yapıyor demektir. Her kim ramazan ayının bereketine hile karıştırmak isterse haram olur vebal olur, öbür türlü bereket olur, helal olur” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle