logo

reklam

RAMAZAN HAZIRLIĞI SÜRÜYOR

amasya‘da ramazan hazırlığıYardımlaşmanın doruk noktaya çıktığı mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala, Amasya’da hazırlıklar devam ediyor. Amasya Belediyesi, Ramazan’da vatandaşların ibadetlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için şehir genelinde bulunan cami ve mescitte detaylı temizlik çalışması başlattı.
Amasya genelindeki camilerin temizliği Amasya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesi’nde oluşturulan bir ekip tarafından gerçekleştiriliyor. Ramazan ayı öncesinde başlatılan temizlik çalışması kapsamında; camilerdeki halılar otomatik halı yıkama makinesi ve deterjanlı suyla yıkanırken; pencereler, kapılar, camlar ve duvarların da büyük bir titizlikle silindiği gözleniyor. Camilerin temizliğinde halılar yerinden kaldırılmadan vakumlu sanayi tipi makinelerle yıkanıyor. Halıların temizliğinde özel kokular kullanılıyor.
Ekipler, camilerin sık kullanımından dolayı, halılarda oluşan tozların giderilmesi için temizlik çalışmalarını periyodik şekilde Ramazan’a kadar sürdürecek.
Özdemir, “Ramazan ayının önemini göz önüne alarak, temizliğe ağırlık veriyoruz.”
Cami ve ibadethanelerin Ramazan ayında yoğun olarak kullanıldığına dikkat çeken Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir “Vatandaşlarımızın daha temiz ve hijyenik ortamlarda ibadetlerini gerçekleştirmeleri için ibadethanelerimizin temizliğini yapıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir Ramazan ayı geçirmeleri için şehir genelinde titiz bir çalışma yürütüyoruz. Temizlik çalışmalarımızı Ramazan ayına kadar bitirmiş olacağız. Bu yöndeki çalışmalarımız yıl boyunca devam ediyor ancak, Ramazan ayının önemini göz önüne alarak, temizliğe ağırlık veriyoruz. Camiler, şehirlerin etrafında şekillendiği ana merkezlerdir. Belediye olarak temizliklerine de büyük önem veriyoruz.” dedi.

ESNAFIN YÜZÜ GÜLDÜ

Amasya’da 11 ayın sultanı Ramazan’ı karşılamak için yapılan hazırlıklar esnafın yüzünü güldürdü. Ramazan hazırlıkları sürerken en çok tüketilen hurma, kuru üzüm ve kayısı ile meyan kökü tezgahlardaki yerini aldı. Bunların yanı sıra temel tüketim maddeleri olan sebze, meyve ve et satışlarında da artış oldu. Vatandaş iftar ve sahurluk ihtiyaçlarını tamamlamaya çalışıyor. Fiyatların geçen seneyle aynı seyrettiğini ifade eden esnaf, hoşaf malzemesi satışlarından memnun olduklarını dile getirdi. Sebze, meyve fiyatları geçen seneyle aynı olduğunu söyleyen esnaf et fiyatlarının yükseldiğini belirterek, geçen sene 22-23 lira olan 1 kilo et bu sene 30 lira olduğunu söyledi.
Esnaflar, “Bu seneyle geçen sene fiyatları aynı çok değişen bir şey yok. Esnaf olarak sıkıntımız piyasanın durmuş olmasıdır. Bu ramazan ayında piyasanın canlanacağını umut ediyoruz. Ramazan ayı için vatandaşlar yavaş yavaş alış verişlerini yapıyorlar. Hoşaf malzemesi alıyorlar. Şire tarzı malzeme satışları bu ay özellikle yapılıyor.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle